До Полтави на конференцію з’їхалися бджолярі з усієї України

Сьогодні в приміщенні Полтавської облради відбулася Всеукраїнська конференція з бджільництва «Національний продукт. Кооперативний рух. Експортний потенціал».

На захід до Полтави завітала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Серед гостей — бджолярі з різних куточків України, представники громадських та наукових організацій, місцевої влади та самоврядування. 

У холі бджолярі влаштували невелику ярмарку, щоб презентувати свій продукт. 

На конференції учасники розглядали проблеми галузі (про них доповідали виробники меду), її здобутки та перспективи. Вони окреслили сучасні підходи розвитку, подальші напрямки для розвитку кооперативів, формування справедливої ціни на мед безпосередньо від виробника та його експорту. 

Початок конференції Початок конференції

— Основним імпортером нашого меду на сьогоднішній день є Німеччина. Ми вже маємо поставки до Північної Америки і Канади. Вже зробили першу поставку до Японії, — розповіла Ольга Трофімцева. 

Вона відзначила, що минулого року Україна експортувала 56 тисяч тонн солодкого продукту. За словами, чиновниці, прибуток від продажу за кордон склав майже 100 млн. дол. США. 

Український мед відноситься до класу преміум-продуктів. Їх можна реалізовувати на так званих високомаржинальних ринках Західної Європи, Північної Америки, Середнього Сходу та Азії. Найголовніше, що інтерес до вітчизняного меду у світі щороку зростає. Деякі потенційні імпортери навіть готові інвестувати в промислові потужності з виробництва цього продукту, щоб продавати його на іноземних ринках. 

Продукція бджолярів

Продукція бджолярів Продукція бджолярів

Мінагрополітики всіляко сприяє експорту продукції бджолярів. Воно готове підтримувати виробників та сприяти експорту їхньої продукції. 

— Тих, хто відчуває, що за якістю та обсягами готовий експортувати продукцію, може приймати участь в торгових місіях, які організовує наше Міністерство, їхати з нами дивитися на нові ринки, знаходити покупів, — закликала Ольга Трофімцева.

У даній галузі Полтавщина має великий потенціал. Але для її широкого розвитку, перш за все, необхідно створити дорожню карту. Про це зазначив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. Він наголосив на важливості почути думку виробників меду:

— Нині маємо багато досягнень, але, на жаль, проблем більше. На місцевому рівні виробникам потрібно працювати в коопераціях. Це наша перспектива на майбутнє.

Згідно із обласної програмою розвитку аграрного сектору Полтавщини на період 2016-2020 років, на розвиток бджільництва у 2016 році передбачено 520 тис грн. Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов. Окрім того, документом передбачено виділення 15 млн грн на розвиток кооперативів (протягом періоду дії програми). 40% цих коштів виділять із обласного бюджету, а решту забезпечать місцеві. 

Роман Товстий і Ольга ТрофімцеваРоман Товстий і Ольга Трофімцева

Сергій Фролов Сергій Фролов

Тривалий час бджолярів області хвилює питання, щодо закриття Гадяцького аграрного училища, в якому навчають бджолярів. 

Заступник Міністра зазначила, що в бджільництві досить нагальна проблема кадрів і тому навчальний заклад потрібно зберегти.

— Йдеться не про закриття, а про можливе переформатування, переведення у сприятливіші умови. Училище фінансується з обласного бюджету і ніхто від нього не відмовляється, — підсумував Роман Товстий.

Прес-служба Полтавської ОДА