До Полтавщини завітали іноземні волонтери «GoCamp»

До Полтавщини завітали іноземні волонтери «GoCamp»До Полтавщини завітали іноземні волонтери «GoCamp»

Волонтери з різних країн світу перебуватимуть на Полтавщині два тижні. Вони мотивуватимуть школярів вивчати іноземні мови та відкривати для себе світ.

На виконання затвердженої Президентом Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» на Полтавщині протягом двох тижнів працюватимуть пришкільні табори з поглибленим вивченням англійської мови «GoCamp». Участь у проекті загальноосвітні навчальні заклади області беруть третій рік. Протягом цього часу понад тисяча учнів поглибили знання з англійської та німецької мов.

— Іноземні мови треба знати. Це не лише розширює кругозір, а й дає можливість вільно подорожувати світом. Як у чужій країні дізнатися, куди пройти, де скупитися, у який транспорт сідати без знання мови. Володіння англійською, німецькою та іншими мовами розширює горизонти, — зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

«GoCamp» — найбільша волонтерська програма в Східній Європі. Волонтери з різних країн мотивують школярів вивчати іноземні мови та відкривати світ. Аби долучитися до проекту, навчальні заклади заповнювали анкети та виконували креативне завдання: у формі відео запрошували волонтерів до своєї школи. 

Учні Потічанського НВК. Фото зі сторінки ФБ Решетилівської міськради Учні Потічанського НВК. Фото зі сторінки ФБ Решетилівської міськради

— Цьогоріч іноземних гостей приймають п’ять загальноосвітніх навчальних закладів області: Потічанський навчально-виховний комплекс, Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки, Розсошенська гімназія, а також Полтавські гімназія № 6 та школа № 26, — розповіла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

У кожному пришкільному таборі близько 50 учнів 10-15 років. Із ними працюватимуть, спілкуватимуться, гратимуть в ігри та ходитимуть на екскурсії волонтери з Англії, Америки, Німеччини, Данії та Франції. 

— Так волонтери приносять до нас частинку Батьківщини. Школярі знайомляться з традиціями та культурою інших країн і розповідають іноземним гостям про Україну, — додала Олена Харченко.

Волонтери «GoCamp» прилетіли в Україну три дні тому. Загалом пробудуть у нас два тижні. 

— Я працюю у пришкільному таборі при Полтавській школі № 26, діти якої приємно вразили. Вони привітні, багато цікавого розповідають про рідне місто й показують пам’ятки, — розповіла волонтерка програми «GoCamp» Луіз Смедемарк Крістенсен.

Тільки приємні емоції від візиту на Полтавщину й у волонтера «GoCamp» Тоні Йербі. Він працює в пришкільному таборі при Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки, учні якої, зазначає іноземний гість, дуже відкриті та доброзичливі.

Іноземних гостей привітали Олена Харченко та Олег Пругло Іноземних гостей привітали Олена Харченко та Олег Пругло

Волонтери пробудить на Полтавщині два тижні Волонтери пробудить на Полтавщині два тижні

Протягом усього часу волонтери проживатимуть у сім’ях, де зможуть краще познайомитися з українською національною кухнею. Скуштувати та полюбити борщ, говорять, уже встигли.

Участь у програмі «GoCamp» школи Полтавщини братимуть і надалі, запевнила головна освітянка області:

— Нова українська школа передбачає компетентнісний підхід. Школярі повинні вільно володіти рідною мовою та знати іноземні. І діяльність «GoCamp» сприятиме нам у цьому. Освітяни Полтавщини дуже вдячні волонтерам.

Двотижневе перебування на Полтавщині волонтерів «GoCamp» дасть можливість педагогам й учням не лише покращити рівень володіння іноземними мовами, а й інтегруватися до європейського науково-освітнього простору.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА