До кінця року Полтавщину планують повністю забезпечити загальнобудинковими тепловими лічильниками

В. о. генерального директора Полтаватеплоенерго Володимир Пасічко В. о. генерального директора Полтаватеплоенерго Володимир Пасічко

На сьогоднішній апаратній нараді відзвітувалися за хід опалювального сезону та розповіли про заплановане до кінця року.

Поточний опалювальний сезон розпочався 17 жовтня. Протягом нього Полтавщина спожила близько 230 млн м³ газу. Цей показник перевищив споживання попереднього сезону та наближений до сезону 2014-15 рр, що обумовлено нижчою середньою температурою за опалювальний період.

— Завдання по забезпеченню стабільної роботи комунальних підприємств теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства виконано в повному обсязі, — говорить Едуард Рева, начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА. 

Протягом поточного сезону служби оперативно реагували на звернення громадян. Збої опалення в наслідок порушення внутрішньобудинкових систем чи локальних аварій ліквідовувалися швидко. Для цього на об’єктах ЖКГ на території області в цілодобовому режимі працювало 196 бригад.

— У порівнянні з 2015-16 рр, за цей опалювальний сезон значно збільшилося число аварій на зовнішніх мережах, — зазначив Едуард Рева. — Це пов’язано зі зношеністю та ветхістю теплових мереж — 22% потребують повної заміни й реконструкції.

Начальник Управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева Начальник Управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева

За опалювальний період виникло 129 зупинок котелень через раптове припинення електропостачання. За словами фахівців, подібні різкі зупинки також впливають на стан мереж.

Для забезпечення безперебійного руху автотранспорту в зимовий період 2016-17 рр задіяли до 400 одиниць техніки (в минулі роки це число наближувалося до 580 одиниць).

— Щодо економічного стану підприємств комунальної теплоенергетики — станом на 28 березня розрахунок за спожитий газ сягав 65%, що на 4% менше від попереднього опалювального періоду, — повідомив Рева. — Середній показник по Україні — 39%, тобто ми попереду в розрахунку за газ.

Загальний борг теплопостачальних підприємств області станом на 1 березня становить 573 млн грн. Начальник Управління планує перекрити цю заборгованість за рахунок різниці в тарифах, погашення заборгованості установами, які фінансуються з державних та місцевих бюджетів, відшкодуванням пільг та субсидій і сплатою боргів населенням. 

Заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційних господарств за електроенергію становить 171,5 млн грн. Рівень розрахунку за січень-лютий склав 99,6%. Найбільшим боржником на сьогодні є «Полтававодоканал» (146 млн грн) та «Кременчукводоканал».

Едуард Рева бачить проблему в зменшенні обсягів відшкодування пільг та субсидій з березня внаслідок відсутності наявних обсягів лімітів відповідної субвенції. Управління підготувало два листа — Міністерству фінансів та до Віце-прем’єр-міністра, оскільки без цієї субвенції підприємства не можуть почати підготовку до наступного опалювального сезону.

Зокрема, серед завдань з підготовки ЖКГ до нового опалювального сезону Рева назвав необхідність підготувати понад 6 тис. житлових будинків та 778 котелень.

Стан встановлення загальнобудинкових вузлів обліку в Горішніх Плавнях та Миргороді становить 100%, у Полтаві найнижчий показник — 40%. Серед районів: Решетилівський — 100%-ве забезпечення, найгірше — в Карлівському — 0%, Машівському — 8,3%, Великобагачанському — 10%, Полтавському — близько 15%.

Апаратна нарада Апаратна нарада

В. о. генерального директора Полтаватеплоенерго Володимир Пасічко повідомив, що впродовж опалювального сезону на мережах підприємства виявлено 74 аварійні ситуації (на 40% нижче від минулого сезону). Час їхньої ліквідації тривав від 3 до 8 годин, тому не вплинув на якість послуг опалення. 

— На комерційному обліку підприємства знаходиться 594 будинки, — повідомив Володимир Пасічко. — Це 43,6% від їх загальної кількості. З загальнобудинкових лічильників відбувається автоматизований збір даних. 

Збільшення вартості природного газу та електроенергії призвело до здорожчання тарифу на теплову енергію. Рівень розрахунків споживачів складає 70%, що нижче за попередні роки. Борг населення на 1 квітня склав 134 млн грн, госпрозрахункових споживачів близько 13 млн грн.

З метою зменшення заборгованості споживачів у 2016 році ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» подало позовних заяв на суму близько 19 млн грн, та на 6 млн грн — за перший квартал 2017 року.

Заборгованість держбюджету за пільги й субсидії перед «Полтаватеплоенерго» станом на 1 квітня — близько 150 млн грн, а заборгованість підприємства за спожитий природний газ на майже 20 млн грн.

— До кінця року плануємо встановити 100% загальнобудинкових лічильників, а це — 750 одиниць, — говорить Володимир Пасічко. — Також реконструюємо аварійні ділянки теплових мереж, продовжимо запровадження системи автоматизованого збору даних з лічильників та замінимо насосне обладнання.

Кошти на заплановані заходи планують залучити здебільшого з інвестиційних програм, які затвердять найближчим часом.

Прес-служба Полтавської ОДА