До дня Захисника України, 14 жовтня, «Таємнича Полтава» презентує нову тематичну екскурсію про 14 чоловіків

14 жовтня українці святкують одразу три взаємопов’язані між собою свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва та День захисника України. Саме з нагоди цього дня полтавцям пропонують долучитися до особливої екскурсії «Відомі чоловіки Полтави». Якщо Ви чули про проект «Таємнича Полтава» і відвідували разом з ними тематичні екскурсії, присвячені історії, архітектурі та відомими людям Полтавщини, не проґавте цю святкову екскурсію! У минулі роки тема «Славні доньки Полтави» зібрала безліч схвальних відгуків від її учасників. Там мова йде про видатних панянок, життя яких безпосередньо пов’язане з Полтавою. Цьогоріч полтавці мають нагоду познайомитися з її «чоловічим» віддзеркаленням. Тож якщо вам сподобалися «Славні доньки..», додайте до колекції вражень ще й «Відомих чоловіків Полтави».

Оскільки екскурсія приурочена до Дня захисника України — 14 жовтня, дуже символічно, що мова йтиме про 14 відомих чоловіків Полтави. Подія запланована на післясвятковий день — 15 жовтня і невеличкий дощик не стане на заваді планам.

Тема екскурсії — полтавці ХVІІІ-ХХ ст. Під час пішої мандрівки містом ви познайомитися з життям полтавських полковників Війська Запорозького Федора Жученка та Івана Левенця, почуєте історію з життя сім’ї Горленків, які свого часу підтримали Мазепу та дізнаєтеся, за що полтавський козак Павло Руденко був вдячний Петрові I до кінця життя. На цій екскурсії вам розкриють секрет карколомних військових кар’єр Івана Паскевича та миргородського полковника Василя Капніста, піднімуть завісу таємничості над особливими стосунками Івана Котляревського з пані Стеблін-Камінською та її чоловіком. Ви почуєте про княза-пивовара Віктора Кочубея, археолога Микола Макаренка, який на початку ХХ ст.. перевіз до Полтави цілу церкву, а також про Йозефа Хмелевського, Гліба Котельнікова, Миколу Міхновського, Юрія Кондратюка.

Портрет полтавського полковника Андрія Горленка Портрет полтавського полковника Андрія Горленка

Проект «Таємнича Полтава» об’єднує однодумців на основі спільних відвідин музеїв та екскурсії в межах Полтави і Полтавського району. Осінній мандрівний сезон виявився багатим на нові тематичні прогулянки, котрі є продовженням вже відомих екскурсій. Так 1 жовтня відбулася архітектурна екскурсія «Українські риси» в архітектурі Полтави«, яка є продовженням тем «Полтавський модерн» та «Забуті сторінки полтавського класицизму». Автор цих екскурсій в останні вихідні жовтня проведе ще одну нову ексклюзивну екскурсію: «Торгівля у Полтаві минулого століття». А 5 листопада всі охочі зможуть дізнатися, «Чого не їли наші предки» на «гастрономічній» екскурсії Полтавою для полтавців. Приєднуйтеся! Запис на сайті: ingreen.in.ua.

Глаша ЗЕЛЕНА