До Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА громадяни можуть звернутися в будь-який час поза графіку прийому

До Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, як до органу виконавчої влади так і до конкретної посадової особи, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», кожен має право звернутися із подачею скарг, пропозицій, клопотань. Жителі Полтавщини можуть зробити це особисто і в письмовому вигляді. У письмовому вигляді звернення можна надіслати на електронну пошту, або поштою. Їх також приносять в приймальню Департаменту особисто.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА щоденно проводить прийом громадян. Усні звернення можна подати на особистому прийомі у голови Департаменту Ігоря Піддубного, його заступника Олександра Ткаченка, або в будь-якого спеціаліста цього органу влади. Ще один варіант — телефонний дзвінок. У Департаменті діє пряма та гаряча телефонні лінії.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний Директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний

— Ми намагаємося відразу відреагувати на ті чи інші звернення громадян. Наші спеціалісти приділяють таким зверненням все більше уваги. Ми робимо все, щоб можливість людей звернутися і домогтися будь-яких результатів з кожним роком зростала, — наголосив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний.

У який день в Департаменті екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації відбувається особистий прийом громадян?

Особистий прийом громадян керівництвом Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА здійснюється регулярно щовівторка. Записуватися попередньо — не обов’язково.

— Як показує досвід, якщо Ігор Анатолійович та Олександр Петрович на робочих місцях — вони приймають громадян в будь-який день тижня без попереднього запису. Звісно, якщо керівники не на виїзді або не знаходяться на нарадах у голови області або заступників Полтавської облдержадміністрації. Тоді кожен громадянин може прийти і звернутися до Департаменту з будь-якими проханнями і пропозиціями напряму, — пояснила провідний спеціаліст відділу оцінки впливу на довкілля, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів ПОДА Ірина Лебідь.

Прес-секретар Департаменту екології та природних ресурсів ПОДА Ірина Лебідь Прес-секретар Департаменту екології та природних ресурсів ПОДА Ірина Лебідь

Прес-секретар також додала, що кожне усне звернення на особистому прийомі реєструється в спеціальних журналах. На нього заводиться спеціальна реєстраційно-контрольна картка.

Якщо питання, яке виносить громадянин не може бути вирішено негайно в усній формі — на нього також заводять контрольну картку. Таке звернення розглядається як письмове. Згідно чинного законодавства, на нього надається відповідь як в письмовій, так і в усній формах. Громадянин може обрати зручнішу йому форму відповіді.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко затверджує графік прямих телефонних ліній. Вони відбуваються щомісячно. Минулого разу така лінія діяла 27 серпня. Під час такого телефонного зв’язку кожен громадянин може особисто зателефонувати Ігорю Піддубному і поставити будь-які питання.

У який день в Департаменті екології та природних ресурсів Полтавської ОДА діє гаряча телефонна лінія?

У Департаменті гаряча телефонна лінія діє щосереди. Усі отримані дзвінки і звернення реєструються у відповідних журналах. На них поширюється така сама процедура розгляду, як і на письмове звернення. Або як на таке, що надали на особистому прийомі.

Порядок особистого прийому розміщений на офіційному сайті Департаменту в розділі «Звернення громадян». Його також можна прочитати на інформаційному стенді на вході в приймальню Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА.

На прийомі в Департаменті жодні документи громадян не потрібні.

На особистий прийом не потрібно брати будь-які документи. Відповідальна за звернення громадян особа запише ваші пропозиції і допоможе правильно написати звернення. А також оформити всі ваші питання.

Мінімальні та максимальні строки відповіді на запити.

Згідно з чинним законодавством, термін розгляду звернення громадянина — 30 календарних днів. Проте є деякі виключення:

  • Якщо питання, з яким звертається громадянин, не відноситься до компетенції Департаменту — протягом п’яти робочих днів спеціалісти перенаправляють це звернення до компетентного органу виконавчої влади.

— Громадяни з усієї області звертаються до нашого Департаменту з приводу різних причин. Втім, трапляється, нас плутають з Державною екологічною інспекцією. Адже часто мова іде про порушення норм екологічного законодавства, — зауважив Ігор Піддубний. — Люди, які готують ці листи, чітко формулюють свою думку, знають законодавство України. У межах своїх повноважень, ми інформуємо Держекоінспекцію про порушення тих чи інших вимог природного законодавства, а далі вони розслідують вказані факти.

  • Якщо питання громадянина відноситься до компетенції Департаменту і в разі, якщо воно не потребує уточнення в інших органах виконавчої влади — відповідь нададуть впродовж 15 календарних днів. Якщо потребує — звернення розглянуть у зазначений законодавством термін 30 календарних днів.

— Ще на початку мого посадового шляху, голова Полтавської ОДА сказав мені: «ламаного шеляга не вартий той, до кого людина проїхала 120-150 кілометрів і побачила на дверях табличку про прийомні години або дні». Фактично, законодавство і голова облдержадміністрації розпорядженнями встановлюють конкретні дні прийому громадян. Практично — прийом людей у нас триває завжди, — підкреслив директор Департаменту. — Мене, або заступника може не бути на місці лише у випадку, якщо ми знаходимося або в керівництва нашої ОДА, або у відрядженні. А тому людей ми приймаємо завжди, в тому числі не виключеннями стають і обідні перерви. 

Ігор Піддубний наголосив, що в Департаменті планують роботу так, щоб в приймальні завжди знаходилася людина, готова відповісти на питання громадян. А також працює гаряча телефонна лінія, і функціонує обов’язкова пряма телефонна лінія керівника.

Прес-служба Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА