До 12 років ув’язнення засудили 20-річного полтавця, який до смерті побив чоловіка на Розсошенцях

19-річний Владислав Кедик після затримання у вересні 2016 року 19-річний Владислав Кедик після затримання у вересні 2016 року | Фото: pl.npu.gov.ua

Полтавський суд призначив 12 років ув’язнення 20-річному полтавцю, який у Розсошенцях до смерті побив чоловіка та пограбував його

Полтавський райсуд Полтавської області виніс вирок Владиславу Кедику, який майже рік тому побив двох старших за нього чоловіків, одного з яких — до смерті, а потім забрав їхні речі. 4 липня колегія суддів призначила йому 12,5 років ув’язнення. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Владислава Кедика затримали на 5 вересня 2016 року. На той момент йому було 19 років. Того дня, будучи напідпитку, він повертався з Полтави до місця свого проживання у Розсошенцях. Поблизу кафе «Пивна лавка» він напав на двох чоловіків, 35 та 29 років. Після побиття забрав у них мобільні телефони, гроші та кросівки. Вартість усього оцінили у 4,5 тис. грн. Від отриманих травм 35-річний мешканець Полтавського району помер у лікарні.

Близько 12:00 того ж дня Кедик викрав планшет, вартістю 1,5 тис. грн, який належить матері його знайомого.

На судовому засіданні обвинувачений визнав провину лише частково. Він заявив, що увечері 4 вересня після роботи випив пляшку пива. Після опівночі він проходив біля кафе «Пивна лавка» у Розсошенцях. Там зустрів двох незнайомих чоловіків. Вони посварилися, бо один з них зачепив плечем Кедика. Поки ці троє розмовляли, повз них проходив ще один незнайомий Кедику хлопець.

За словами Владислава Кедика, щоб дати дорогу хлопцю, він відступив і при цьому випадково вдарив чоловіка ліктем у щелепу. Той перечепився, впав та втратив свідомість. Кедик залишився біля нього, а інший чоловік пішов далі у бік Полтави. Незнайомий хлопець пішов за ним. За 3 хвилини потерпілий прийшов до свідомості і заворушився. Тоді Владислав Кедик залишив його і теж пішов у напрямку Полтави.

Зі слів обвинуваченого, через 7 метрів побачив другого чоловіка. Він лежав непритомний, а неподалік лежав мобільний телефон Samsung. Кедик забрав телефон, бо подумав, що то його власний, та пішов далі. За його словами, той опритомнів та намагався піднятися, проте марно. Незнайомця вже не було. Він заявив, що не знає, хто завдав тілесних ушкоджень потерпілим та забрав решту речей.

Наступного дня викрадений телефон Владислав Кедик здав до ломбарду. Тоді ж пішов до знайомого, у якого колись винаймав кімнату. За словами обвинуваченого, вони разом випивали і той запропонував купити у планшет за 300 грн. Планшет він забрав без зарядного пристрою та без документів, оскільки вони йому не були потрібні.

Владислав Кедик | Фото зі сторінки ВКонтакте Владислав Кедик | Фото зі сторінки ВКонтакте

Однак проти цих показів говорили покази потерпілих та свідків, а також матеріали справи. Пом’якшуючих обставин у справі суддя не знайшла. Навпаки, були обставини, які обтяжували вирок. Владислав Кедик вже мав дві судимості за крадіжки:

  • 13 травня 2016 року засуджений Октябрським райсудом Полтави до 1 року умовно;
  • 2 червня 2016 року засуджений Шишацьким райсудом Полтавської області до 3 років умовно.

Колегія суддів у складі Людмили Стрюк, Леоніда Шелудякова та Ігоря Кіндяка визнала Владислава Кедика винним у крадіжках та умисному нанесенні ушкоджень середньої тяжкості. За сукупністю злочинів вона засудила його до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. До цього строку вона додала ще півроку невідбутого покарання, призначеного Шишацьким судом. Кедик має 30 днів для того, щоб подати апеляцію.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»