Для реконструкції переходів у Полтаві потрібні додаткові роботи на 11 млн, які не передбачені початковими проектами

Змонтований каркас накриття над входом до підземного переходу біля Будинку зв’язкуЗмонтований каркас накриття над входом до підземного переходу біля Будинку зв’язку

У Полтаві замовили додаткові роботи із реконструкції підземних переходів на 11 млн грн — влада обіцяє не перевищити суму попередніх договорів у 24 млн грн

Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому уклало два договори на додаткові роботи з реконструкції підземних переходів біля Центрального ринку та Будинку зв’язку. Загальна сума робіт складає 11 млн грн. Втім, у міськраді обіцяють, що загальна сума виплат не перевищить 24 млн грн, тобто вартості за першими договорами.

Угоди на реконструкцію підземних переходів на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейської та на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави УЖКГ підписало 25 вересня. В обох випадках підрядником стало ТОВ «Асфер Груп», тому що воно вже виконує основні роботи.

Згідно з опублікованими на ProZorro документами, після демонтування гранітних плит підрядник зрозумів, що у переходах більше дефектів, ніж очікувалося. Зокрема:

  • відсутня робоча арматура в залізобетонних елементах переходів (стіни, парапет — частково по периметру виходів);
  • значні напливи штукатурного цементно-піщаного розчину (які необхідно демонтувати, та проводити відновлення бетонної поверхні);
  • незадовільна якість бетону парапетної частини виходів з переходів (що унеможливлює улаштування анкерних деталей, які передбачені основним проектом).

Оцінку та розрахунок проведення додаткових робіт виконав розробник першого проекту ФОП Мурза. Йому замовили виготовлення двох проектів — по 150 тис. грн кожний. За даними порталу публічних фінансів Є-data, за роботу йому поки не заплатили. Проектувальник підрахував, що вартість додаткових робіт у переході біля Центрального ринку становитиме 6,5 млн грн, поряд з Будинком зв’язку — 4,8 млн грн.

Втім, як запевнив заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко, нові договори не вплинуть на загальну суму виплат. За його словами, «Асфер Групу» заплатять не більше 24 млн грн разом. Виплати за першими двома договорами будуть неповні — як і за двома другими. Таким чином, загальна вартість не перевищить 24 млн грн.

Зазначимо, що загалом на ці підземні переходи, враховуючи минулорічні повернення, з бюджету «пішло» 7,7 млн грн. Такі дані, станом на сьогодні, «Полтавщина» отримала з порталу Є-data. Ця сума включає попередню оплату ТОВ «Асфер Груп», оплату Мурзі — за розробку проектно-кошторисної документації, за здійснення технагляду — ФОП Пасько Віталію Миколайовичу.

Перехрестя вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави

21 серпня 21 серпня

1 вересня 1 вересня

5 вересня 5 вересня

21 вересня

21 вересня 21 вересня

Перехрестя вул. Шевченка та вул. Європейської

23 серпня

29 серпня

13 вересня

Нагадаємо, у серпні 2017 року УЖКГ двічі змовляло капремонти переходів біля Центрального ринку та Будинку зв’язку — у ТОВ «Техно Холдинг» і ТОВ «Інтехсервіс». Обидва підрядники припиняли роботи майже одразу після початку, отримавши попередню оплату. Повідомлялося, що невикористані кошти повернули до бюджету, але поліція відкрила кримінальне провадження щодо заволодіння ними.

Тоді планувалося, що переходи капітально відремонтують за 2,8 млн грн. У травні 2018 року УЖКГ вирішило відмовитися від капремонту і провести реконструкцію. Тому очікувана вартість робіт зросла до 25,5 млн грн. У результаті договір підписали із ТОВ «Асфер Груп», яке зголосилося виконати роботи за 24 млн грн. Вже у червні тоді ще міський голова Олександр Мамай обіцяв — до кінця року переходи відремонтують на 70-80%. А поки роботи тривають, поряд із підземними, частково закритими, переходами влаштували тимчасові наземні.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»