Для Полтавщини закуплять спецтехніку та сміттєві контейнери на 65,2 млн грн

Управління ЖКГ Полтавської ОДА провело закупівлю 24 одиниць спецтехніки та 814 контейнерів для твердих побутових відходів на суму 65,2 млн грн. Їх використовуватимуть у районах області. 

На січневій сесії Полтавська облрада затвердила перелік спеціалізованої техніки для закупівлі за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища. Обов’язкова умова при проведенні закупівель — співфінансування з місцевих бюджетів. 

Обласна рада затвердила положення про Фонд у 2012 році. Органи місцевого самоврядування різних рівнів подають запити на фінансування природоохоронних заходів з обласного бюджету. Вони приймаються щорічно до 30 листопада. Пріоритет надається тим, де співфінансування з інших джерел становить не менше 30%. 

Фонд має цільовий характер. Кошти можуть витрачатися тільки на заходи, які включені до затвердженого Кабінетом Міністрів переліку. 

Закупівлі через портал ProZorro проводило Управління ЖКГ ОДА. Після закінчення усіх необхідних процедур Управління заключило договори з переможцями, які надали найвигідніші пропозиції. Їхня сумарна вартість — 65,2 млн грн. Економія коштів при цьому склала 446 тис. грн. 

Полтавщина отримає 24 одиниці спецтехніки: сміттєвози, каналопромивні та мулососні автомобілі, асенізаційні машини. А також 814 контейнерів для твердих побутових відходів. Їх розподілять між населеними пунктами відповідно до їхніх запитів та потреб. 

— На жаль, техніки і контейнерів сьогодні вистачає не в усіх районах, не в усіх сільрадах. А екологія — це не тільки комфорт людей, це їхнє здоров’я. Тому наше головне завдання у співпраці з депутатським корпусом —забезпечити область усім необхідним, — розповів директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан. 

Вже зараз виготовлені 2 автомобіля: сміттєвоз для Давидівської сільради Пирятинського району, а також мулосос для Пирятину. Крім того, 300 контейнерів для твердих побутових відходів ємністю 1,1 м³ для Миргороду, Машівської та Давидівської сільрад. Скоро вони використовуватимуться за призначенням на місцях.

Крім того, Управління провело попередню оплату придбання 22 автомобілів на 17,2 млн грн. Їх так само направлять на потреби районів області. Наявність такої техніки дозволить ефективніше слідкувати за станом довкілля на місцях.

Екологічний стан Полтавщини потребує постійного контролю. А населені пункти — наявності інструментів, щоб підтримувати його на гарному рівні. Тому це один із напрямів, якому у адміністрації приділяють особливу увагу.

Валерій Головко Валерій Головко

— Тема екології сьогодні надактуальна. Ми маємо залишити нашим дітям та онукам чисту та зелену Полтавщину. Тому працюватимемо і надалі, щоб зберегти довкілля у гарному стані, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. 

Прес-служба Полтавської ОДА