Діячів культури та майстрів народного мистецтва Полтавщини привітали з професійним святом

Сьогодні у приміщенні Полтавського обласного театру імені Гоголя відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Ще до початку концерту на другому поверсі театру можна було відвідати виставку майстрів народної творчості, взяти участь у майстер-класі. Батальйон Небайдужих та модельне агентство «Століття краси» спільно представили унікальну старовинну колекцію українського традиційного вбрання.

Валерій Головко вітає представників галузі зі святом Валерій Головко вітає представників галузі зі святом

Святкова програма, підготована управлінням культури Полтавської ОДА, тривала понад дві години. Зі сцени театру лунали пісенні вітання. Привітати діячів культурної галузі Полтавщини завітав і голова Полтавської ОДА Валерій Головко:

— Сьогодні в нас є наша держава, багата спадщина, унікальна культура — все те, чого хотіли і про що мріяли наші пращури. І саме ви — люди, які скромно роблять свою працю — несете світло, розповсюджуєте й захищаєте нашу самобутність, підносите державу й націю. Наша країна платить дуже високу ціну за сьогодення. І на ваших плечах також лежить тягар, щоб ми, українці, врешті решт зрозуміли: тільки ми на нашій землі маємо право на визначення, право зватися нацією і вирішувати, яким буде наше майбутнє. Впевнений, що ваша професія гуманна, світла, Божа, тому що ви захищаєте все українське. Щастя, добра й миру нам усім. Зі святом!

Дівчата з модельного агентства «Століття краси» у старовинному українському вбранні Дівчата з модельного агентства «Століття краси» у старовинному українському вбранні

Валерій Головко запевнив, що обласна влада й надалі ставитиме за пріоритет, розширюватиме і впроваджуватиме нові програми, виділятиме кошти на ініціативи, яких сьогодні потребує галузь культури.

За вагомий внесок у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність очільник області вручив грамоти й відзнаки діячам культури та народним майстрам з усіх її куточків.

Згадали й День української писемності та мови, який також відзначається 9 листопада і співпадає з професійним святом працівників культури та майстрів народного мистецтва. Тож зі сцени пролунала пісня про мову у виконанні пісенно-танцювального ансамблю «Полтава».

Пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» Пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава»

Особливо зворушливо лунали вітання на адресу ветеранів галузі, які сьогодні на заслуженому відпочинку. Зі сцени звучали імена найцінніших людей галузі. Зал їхніх учнів та колег підвівся, виказуючи свою глибоку шану, а дівчата в українському національному вбранні під гучні оплески подарували букети квітів.

Родзинкою заходу стала вистава «В степу безкраїм за Уралом» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя. Вона успішно збирала зали на всеукраїнських театральних фестивалях по Україні, в Нью-Йорку, Чікаго. Автор ідеї, режисер вистави, а також виконавець головної ролі — народний артист України Василь Голуб.

Народний артист Василь Голуб Народний артист Василь Голуб

За ініціативи Громадської ради при Полтавській ОДА та за особистої підтримки голови ОДА в межах акції з національно-патріотичного виховання мешканці кожного району Полтавщини зможуть в себе побачити цю виставу. Незабаром у районних центрах з’являться афіші.

Прес-служба Полтавської ОДА