Держекоінспекція у Полтавській області в складі робочої групи перевірить відсутність свиней на підприємстві «Сільські традиції» у Біликах

Коментар Вадима Осипенка з приводу ситуації по ТОВ «Сільські традиції» Коментар Вадима Осипенка з приводу ситуації по ТОВ «Сільські традиції»

18 липня на нараді в Департаменті екології та природних ресурсів Полтавської ОДА звернули увагу на екологічний аспект діяльності підприємства ТОВ «Сільські традиції. Наприкінці обговорення учасники домовились про перевірку підприємства.

Нагадаємо, підприємство «Сільські традиції» стало відоме після скарг жителів Біликів, де розміщувався свинокомплекс. Місцевих турбував неприємний запах, який, за їхньою думкою, з’явився внаслідок діяльності ТОВ.

Підприємство не виконало умови для продовження роботи. Керівництво свинокомплексу обіцяло, але так і не збудувало очисні споруди. Комплекс остаточно припинив свою роботу 31 березня. До цієї дати повинні були вивезти усе поголів’я свиней з території.

Державна екологічна інспекція в Полтавській області проводила судово-претензійну роботу по «Сільських традиціях». Її позов з приводу заподіяних підприємством збитків задовольнили в судовому апеляційному процесі. Загальна сума нарахованих збитків — понад 3,5 млн. грн.

Проте нещодавно біличани почали скаржитись, що неприємний запах від підприємства з’явився знову. Обласний Департамент екології та природних ресурсів вирішив провести нараду, щоб налагодити діалог між громадськістю та представниками свинокомплексу. У першу чергу вирішували питання по наступній взаємодії.

З одного боку, місцеві жителі стверджують, що запах в селищі не зник. Вони вважають, що підприємство відновило роботу. Тому активісти хочуть потрапити на територію свинокомплексу та перевірити, що там відбувається.

Керівництво ТОВ стверджує, що воно завершило роботу ще в березні. Всіх тварин вивезли, а приміщення прибрали і опломбували. «Сільські традиції» зараз працює як юридична особа. П’ять робітників, що залишились, займаються підтримкою будівель та території.

Під час наради Під час наради

Начальник Державної екологічної інспекції у Полтавській області Вадим Осипенко порадив не вірити чуткам:

— Керівництво ТОВ «Сільські традиції» говорить, що підприємство не працює. Як доказ, вони готові пустити на територію всі контролюючі служби.

Підприємство погоджується на перевірку своїх приміщень та території. Це потрібно, щоб підтвердити факт відсутності поголів’я свиней. Про результати інспектування згодом повідомлять громадськість.

Прес-служба Полтавської ОДА