Державні підприємства, які працюють на території Терешківської сільради, підтримуватимуть новостворену ОТГ

Терешківський сільський голова Наталія ТуркенічТерешківський сільський голова Наталія Туркеніч

Терешківський сільський голова Наталія Туркеніч провела зустрічі з працівниками колійної машинної станції 132, центру механізації колійних робіт та «Полтавського лісового господарства». Ці державні підприємства працюють на території Терешківської сільради. Для неї вони — надійні партери. А у майбутньої стануть ними і для новоствореної об’єднаної громади, яка об’єднала Терешківську та Микільську сільради.

«Полтавське лісове господарство» розташоване у Копилах. Воно має лісництва у Полтавському, Котелевському та Чутівському районах Полтавщини. Підприємство займається лісовідновленням та лісорозведенням, веде лісове господарство, заготовляє та перероблює деревину, захищає ліс.

Територія Терешківської сільради заліснена на 70%. «Лісове господарство» сплачує у бюджет податки, а також ренту за вирубку зелених насаджень. А місцева громада зі свого боку допомагає слідкувати за лісом. У квітні-травні проводяться двомісячники чистоти. 

Полтавське лісове господарство Полтавське лісове господарство

Колектив Полтавського лісгоспу Колектив Полтавського лісгоспу

КМС-132 та ЦМКР Південної Залізниці так само розташовані у Копилах. Перше робить колії для залізниці, а ЦМКР займається їхнім укладенням. Як раз ці два підприємства і провели свого часу для працівників п’ятиповерхову забудову — це 6 будинків у Копилах. А потім передали будинки на баланс сільської ради. 

— Мешканці приватизували квартири, мають власне житло, робота під боком. Зарплатня теж достойна, — розповідає Терешківський сільський голова Наталія Туркеніч. 

Підприємство ЦМКР також надає свій актовий зал для проведення заходів. Так, тут проводили дитячі розваги на Новий Рік. Погода тоді була несприятливою і зробити це на вулиці не вийшло. Та діти все одно гарно провели час у приміщенні. 

Колектив ЦМКР Зустріч з колективом КМС-132

Зустріч з колективом КМС-132Колектив ЦМКР

Також КМС-132 та ЦМКР сплачують значну частину податків. Зараз вони йдуть у бюджети інших рівнів. Але після виборів залишатимуться у бюджеті громади. 

На зустрічах Наталія Туркеніч прозвітувалася про свою роботу за 2 роки. Сільська рада встигла зробити багато, але створення об’єднаної громади дозволить реалізовувати більше проектів. Також Наталія Туркеніч запевнила, що конструктивна співпраця з підприємствами продовжуватиметься і надалі. 

Звичайно, працівників, які приходили на зустрічі, цікавить не тільки їхня робота. У побутовому житті вистачає питань, які треба вирішувати. Це і проведення водогону у Копили, і підтримка школярів, і ремонт доріг. До речі, проблемне питання водогону на умовах співфінансування допомагатимуть вирішити підприємства КМС-132 та ЦМКР. 

На думку місцевих мешканців, які працюють на залізничних підприємствах, створення об’єднання — це шанс розвивати кожне село. Адже довгий час інфраструктурою ніхто не опікувався. А за два роки, що Наталія Туркеніч керує громадою, важко все встигнути. 

Наталія Туркеніч Наталія Туркеніч

— Очікуємо, що більше коштів і уваги приділятимуться мешканцями. Бо до цього часу дуже багато інфраструктурних об’єктів прийшли не у кращий стан, — говорить Наталія Жара, помічник начальника КМС-132 з кадрових питань. 

Створення ОТГ також дасть можливість покращити матеріальний стан людей. Адже податки тепер залишатимуться на місцях. 

— Думаю, що об’єднання — це правильно. Це дасть людям можливість піднятися у життєвому рівні, — розповідає Василь Бут, мисливствознавець «Полтавського лісового господарства».

Марк ЧУБЕНКО