Державна Судова Адміністрація розробить проект та проведе реконструкцію Кадетського Корпусу

Державна Судова Адміністрація готова прийняти Кадетський Корпус на баланс і провести реконструкцію будівлі. До 2020 року тут планують закінчити всі роботи

Сьогодні у Києві секретар міськради, в.о. мера Олександр Шамота, голова фракції ВО «Свобода» Юліан Матвійчук та очільник ГО SavePoltava Віктор Трофименко зустрілися з керівником ДСА Зеновієм Холоднюком. Вони досягли згоди по передачі будівлі Кадетського Корпусу на баланс судової адміністрації. Тут відкриють єдиний Полтавський окружний суд. Попередні перемовини провів голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

— ДСА за свої кошти розробить проект, це дозволить нам зекономити 2,5 млн грн з бюджету. А також проведе всі роботи. Важливий момент — на етапі проектування враховуватимуться пропозиції громадської організації SavePoltava, — розповів Олександр Шамота.

SavePoltava підготувала усі необхідні документи, ініціювала створення комісії, яка досліджувала Кадетський корпус з точки зору юридичного збереження його, як культурної пам’ятки архітектури національного значення. Всі документи готові і відповідають законодавству України.

За пропозицією очільника ГО «SavePoltava» Віктора Трофименка у будівлі створять ще й творчий простір.

— ДСА готова передбачити у проекті реставрації будинку і введення його у експлуатацію певну територію для проведення культурно-мистецьких акцій різного рівня. Я дякую нашим колегам, які проробили пекельну роботу: Борису Тристанову, який створював «Кадетаріум», Віктору Палюкову — юристу, який підготував безліч документів, Ірині Особік та Оксані Білявській.

Зараз готується план порядку робіт, який буде запропонований на найближчій сесії Полтавської міської ради. Він буде містити матеріали, щодо прийняття рішення передачі Кадетського корпусу на баланс Державної судової адміністрації. До 15 листопада орієнтовно буде рішення уряду про прийняття на баланс у державну власність і передача його ДСА.

Олександр Шамота, Юліан Матвійчук, Віктор Трофименко Олександр Шамота, Юліан Матвійчук, Віктор Трофименко

— Домовились до того, що окружний суд буде знімати три районних суди з колишніх садочків наших і переводити їх туди. Вони надали відомості по п’яти подібних проектах, над якими працювали. Ми будемо контролювати кожен етап реалізації проекту. Готові їм передати попередні проектні роботи, розроблені фахівцями SavePoltava, а взамін отримуємо гарантії, що до 2020 року матимемо відновлений Кадетський корпус, — зазначив голова фракції ВО «Свобода» у міськраді Юліан Матвійчук.

В цьому році буде готовий проект, а в наступному стартує його реалізація. Роботи планують закінчити до кінця 2020 року.

— Я дуже сподіваюся, що всі депутати підтримають це історичне рішення. Не раз і не два ми казали, що повернемо ту Полтаву, якою вона була раніше. Кадетський — невід‘ємна частина нашого міста і ми повинні його зберегти. — відмітив у розмові Олександр Шамота.

Прес-служба Полтавської міської ради