Державна регуляторна служба попередила Полтаву, що ставки єдиного податку можна змінювати лише по процедурі

Міська влада не проти знизити ставку єдиного податку для підприємців другої групи, але зробити це в рамках закону, на що їй указали в ДРС

На адресу Полтавського міськвиконкому надійшов офіційний лист від державної регуляторної служби України. У документі за підписом голови ДРС Ксенії Ляпіної міститься роз’яснення щодо порядку прийняття органами місцевого самоврядування рішення про зменшення розміру ставок єдиного податку для підприємців, які перебувають на другій групі спрощеної системи оподаткування. Саме цих змін від міської ради вимагають опозиційні фракції ради: «Свобода», «СДП» та «Самопоміч».

Як повідомив заступник міського голови Полтави Віталій Нікіпелов, в офіційному роз’ясненні вказано кілька важливих моментів:

— У відповіді міститься те ж саме, про що представники виконкому говорили на депутатських комісіях. При прийнятті цього рішення ми повинні дотриматися процедури. Спочатку потрібно опублікувати оголошення про оприлюднення проекту рішення. Через тиждень потрібно оприлюднити сам проект рішення і зачекати місяць, поки триватиме публічне обговорення. При цьому проект повинен йти разом із аналізом регуляторного впливу даного рішення, а це досить об’ємний документ. Після цього проект виноситься на розгляд депутатської комісії і потім голосується на сесії міськради. Проект, який пропонують окремі фракції, не відповідає цій процедурі. У зв’язку із цим я б нагадав про ст. 36 Закону України «Особливості прийняття регуляторних актів органами та посадовими особами місцевого самоврядування». А саме абзац, у якому передбачені скасування або зупинка дії регуляторного акта, який прийнятий з порушенням. І наостанок, згідно із Податковим кодексом, якщо ми пройдемо усі процедури в 2017 році, то вони наберуть чинності лише у 2018 році.

Віталій Нікіпелов вважає, що прийняття завідомо неправомочного регуляторного акту лише зашкодить підприємцям:

— Наприклад, ми з порушенням процедури приймемо рішення і подаруємо надію підприємцям. А потім державні органи скасують його. І хто виграє від цього?

Також заступник мера пояснив, що міська влада не проти знизити ставку єдиного податку, але зробити це у рамках закону.

Нагадаємо, що 29 листопада 2016 року депутати міськради підтримали ініціативу голови фракції «Батьківщина» Олега Бєлоножка про звернення до Верховної Ради щодо скасування плати за перереєстрацію внаслідок декомунізації. Однак на момент звернення парламент прийняв відповідний закон ще у жовтні того ж року. Як бачимо, міським депутатам, незалежно від їхньої належності до влади-опозиції, необхідні «міцні» юристи для консультацій.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»