Депутати Полтавської облради не проголосували за розширення блокади та за відставку Авакова та Грицака

Напівпорожній сесійний зал Полтавської облради Напівпорожній сесійний зал Полтавської облради | Фото Яна Пругла

Позачергова сесія облради зібрала 31 депутата із необхідних 43-х, щоб відбулося голосування за підтримку звернення щодо блокади торгівлі із РФ та ОРДЛО

Сьогоднішне засідання 15 позачергової сесії Полтавської облради 7-го скликання завершилось так і не розпочавшись. Голова облради Олександр Біленький зробив декілька спроб, щоб відкрити сесію, але на свої робочі місця прийшов максимум в кількості 31 «багнета». При відсутності кворуму, який регламентує 43 депутата із 82-х, засідання сесії не відбулося.

За словами заступника голови Полтавської облради Анатолія Ханка, не прийшли у повному складі депутати від фракцій «Відродження», «Радикальної партії Ляшка» та Аграрної партії України. По одному депутату було у фракцій «Опозиційного блоку» та «Рідного міста».

Більшість депутатів від «Батьківщини» також були у залі, у тому числі й перший заступник голови облради Євгеній Холод.

Найбільшу явку дали фракції партій «УКРОП» (8 із 8), «Свободи» (7 із 7) та СДП (7 із 8).

Найбільша фракція партії «БПП «Солідарність» була представлена 3 депутатами разом із головою Олександром Біленьким. До речі, голова Полтавської ОДА Валерій Головко проігнорував засідання. Перший номер виборчого списку від «БПП» Петро Ворона назвав тих депутатів, які не прийшли, «сцикунами». Він навіть наполягав, щоб ЗМІ залишили саме таке формулювання.

Не було таємницею, що метою зібрання — було політичне питання.

Так, заступник голови облради, свободівець Анатолій Ханко повідомив, що у зверненні ради до центральних органів влади міститься вимога зупинити торгівлю не тільки з ОРДЛО, а й з Російською Федерацією. Також звернення містить вимогу звільнити міністра МВС Арсена Авакова та голови СБУ Василя Грицака.

Анатолій Ханко про відсутність кворуму на пленарному засідання облради (2017.03.21) Анатолій Ханко про відсутність кворуму на пленарному засідання облради

Вимоги по пунктах виглядають наступним чином:

  1. Вжити вичерпних заходів для звільнення українських військовополонених.
  2. Заборонити будь-які економічні стосунки з самопроголошеними ДНР та ЛНР як злочинними терористичними угрупуваннями.
  3. Ухвалити Закон України «Про тимчасово окуповану територію України». Чітко визнати статус Росії як країну — агресора та окупанта українського Донбасу.
  4. Припинити будь-які фінансово-економічні відносини з Російською Федерацією, яка є країною — агресором.
  5. Невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України питання про звільнення Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., заступника Голови Національної поліції України Амброськіна В.В., Голови Служби безпеки України Грицака В.С. та керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України Малікова В.В.

Заступник голови Полтавської облради заявив, що заява буде винесена на наступну сесію, яка відбудеться у квітні цього року.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»