Депутати Полтавської міськради Ямщиков та Матковський не поділили ініціативу щодо Відкритого бюджету

Депутат Вадим Ямщиков вважає, що влада хоче фактично привласнити його ініціативи, але представники коаліції вважають, що краще доопрацювати питання, щоб воно було реалізовано

На сьогоднішній депутатській комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету та фінансів депутати розглянути два проекти рішення міськради, які запропонував депутат із фракції «Свобода» Вадим Ямщиков. Перше — «Про затвердження Положення про порядок використання фонду депутата міської ради». Друге — «Про затвердження Порядку оприлюднення інформації за допомогою порталу «Відкритий бюджет».

Фонд депутата міськради

Питання щодо організації Фонду розділило членів депутатської комісії — депутат від «Свободи» Юліан Матвійчук підтримав свого однопартійця і наголосив на тому, що депутат ближче до своїх виборців, тому зможе оперативно вирішувати питання матеріальної допомоги, а сам при цьому бюджетних грошей навіть не бачити. Депутат від «СДП» Олександр Шамота погодився із цією пропозицією, адже вважає, що направлення допомоги за програмою міськради «Турбота» залежить від виконкому, який контролює нинішня більшість в міськраді, де немає «Свободи» та «СДП».

Депутат від «БПП» Віталій Павлій висловився проти цієї пропозиції, вважаючи, що депутат і без фонду зможе сприяти виділенню коштів за програмою «Турбота» (на 2017 рік заплановано витратити 3 млн грн). Також він вважає таку ініціативу просто «піаром».

Голова комісії, депутат від «Совісті України» Григорій Сахно, виступаючи не проти самої ініціативи, порадив направити відповідне звернення депутата Ямщикова у відповідні профільні управління виконкому, щоб винести питання на лютневу сесію.

Щодо питання проекту «Відкритого бюджету», то голова комісії, також виступаючи «за» ініціативу, порадив депутату виступити із докладом під час сесії. При цьому Григорій Сахно повідомив, що вже існує меморандум між міською радою та Центром «Ейдос», який запроваджує проект «Відкритий бюджет» в містах України.

Відкритий бюджет

Сам Вадим Ямщиков вважає, що його ініціативу з проектом хоче привласнити фракція «БПП», а про меморандум між «Ейдосом» та міськрадою він нічого не знає, бо, за його словами, й в Центрі про це ніхто не чув.

Стосовно закидів на адресу «БПП», то в якості доказу він навів запис у Facebook заступника мера Віталія Нікіпелова: «За ініціативи депутата міської ради Андрія Матковського, за підтримки інших депутатів та посадових осіб міськвиконкому міський голова підписав меморандум про співпрацю із центром «Ейдос: Центром політичних студій та аналітики» щодо реалізації проекту «Відкритий бюджет».

— Мене здивувало, що Нікіпелов написав, що це ініціатива Матковського. Адже ми готували цей проект рішення, і подавали його. Нам відмовили. За формулюванням, що вони підписали меморандум про впровадження… Але це неважливо, головне тільки результат… І якщо Матковський, або хтось інший, бажає принципово їх всі подавати від себе, ми готові передати їм їх. Були би реально користь та результат.

Візуалізації місцевого бюджету на прикладі Харкова Візуалізації місцевого бюджету на прикладі Харкова

Сам проект «Відкритий бюджет» покликаний створити інструменти підвищення прозорості та підзвітності органів міської влади. Зокрема, модуль «Бюджет» дозволяє створювати візуалізацію дохідної та видаткової частини місцевих бюджетів. Видаткова частина може бути представлена в різних розрізах: функціональному, відомчому, економічному чи з використанням кодів тимчасової класифікації видатків.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»