Депутати Полтавської міськради розподілять перевиконані 160 мільйонів гривень

Перевиконання склало — 150 млн грн по загальному фонду і 10 млн грн по спеціальному

Одним із головних питань вчорашньої бюджетної депкомісії Полтавської міськради стало питання розподілу перевиконаних надходжень до загального та спеціального фондів міського бюджету.

Депутат Олександр Шамота розкритикував виділення 3 млн грн на ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини» та 313 тис на придбання легкового автомобіля Київській райраді міста. На думку голови фракції «СДП», питання 3 млн потрібно перенести на наступну сесію, щоб учасники ГО розповіли про себе та на які цілі вони планують витратити ці кошти, адже ц місті є інші ветеранські організації. Щодо придбання автомобіля, то він запропонував направити ці кошти на управління соцзахисту тим же райрадам міста.

Голова бюджетної комісії Григорій Сахно («Совість України») зауважив на тому, що, звичайно, навіть в умовах перевиконання бюджету місту недостатньо коштів, щоб закрити усі проблеми, тому наразі кошти направляються на соціальні питання, насамперед, на освітню галузь, у тому числі на збільшення фінансування харчування у школах.

Голова фракції «БПП» Андрій Матковський також порадив проголосувати за такий розподіл, бо, наприклад, на 1 вересня не залишиться жодного дитсадка, де не проведено заміну вікон. Це все свідчення системної роботи депутатів.

Загальна картина щодо розподілу коштів, яку доповіла начальник бюджетно-фінансового управління виконкому Тетяна Чумак, є наступною:

 1. Управлінню освіти — виділити додатково 29 млн 838 тис. грн на заміну вікон, ремонт харчоблоків, фасадів, паркану, ганку, підлог, спортзалу, покрівель в школах та дитсадках. З 1 вересня на харчування в школах — 4 млн 696 тис. грн.
 2. Управлінню сім’ї, молоді та спорту — 4 млн 34 тис грн, насамперед на путівки в оздоровчі табори.
 3. Управлінню охорони здоров’я — 16 млн 696 тис. на бензиновий генератор антирабічну вакцину, інсулін, УЗД-апарат, меблі, капітальні ремонти із заміною вікон тощо.
 4. Управлінню соціального розвитку — 138 тис. грн на допомогу сім’ям загиблим в АТО; 3 млн грн — на спілку ветеранів АТО; є також видатки на соціальну реабілітацію інвалідів.
 5. Управлінню культури — 1 млн 133 тис. грн на капремонти із заміною вікон, придбання музичної апаратури, проведення реставрації, поточні ремонти тощо.
 6. Управлінню ЖКГ — додатково 97 млн 160 тис. Зокрема, 1,3 млн на поточний ремонт внутрішньоквартальних територій, 600 тис. — на електролічильники та лампи КП «Міськсвітло», 390 тис. — «Декоративним культурам» на лави, урни для сміття, 200 тис. — на ремонт Білої альтанки тощо.

Окремим пунктом йде підтримка комунальних підприємств — це зарплата, податки, ремонти, тощо.

Ще кілька цифр:

 • 13 млн грн — на ремонт доріг;
 • 40 млн грн — на ремонт будинків;
 • 3 млн грн — на ремонт ліфтів;
 • 200 тис. грн — проектна документація на ремонт парку «Скорботна мати»;
 • 1 млн грн — ремонт Корпусного парку;
 • 100 тис. грн — ремонт Каштанової алеї на вулиці Соборності;
 • 1 млн грн — ремонт зливової каналізації;
 • 5 млн грн — капремонт тротуарів.

Насамкінець — субвенція з обласного бюджету піде на придбання техніки «Полтававодоканалом» та 290 тис. піде на грошову винагороду громадським формуванням, які забезпечують правопорядок.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»