Депутати Полтавської міськради намагаються ініціювати скликання позачергової сесії

У Полтавській міськраді депутати зібрали 14 підписів для скликання позачергової сесії. Для проведення засідання їм не вистачає 1 голосу

Сьогодні, о 10:00, у сесійній залі зібралися опозиційні депутати Полтавської міськради. Мета зібрання — скликання позачергової сесії. Вона потрібна, щоб ввести мораторій на розміщення тимчасових споруд у центрі Полтави та скасувати скандальні рішення про забудову.

Приводом для таких дій стало те, що 5 квітня, під час акції проти забудови арки «Газетного ряду» по вул. Соборності, 27 виникли сутички між учасниками акції та тими, хто охороняв забудову. У результаті серйозно постраждали 10 осіб, двом з яких провели операції. Один досі перебуває у реанімації.

Відеотрансляція зборів депутатів від «Громадського»:

Мітинг з приводу зізвання позачергової сесії полтавської міської ради

Для того, щоб ініціювати проведення позачергової сесії, депутатам необхідна 1/3 голосів, тобто 15. Вони поки назбирали 14 підписів, чого недостатньо для ініціювання скликання сесії.

Протокол зборів депутатів Полтавської міськрадиПротокол зборів депутатів Полтавської міськради

Цією кількістю голосів вони прийняли порядок денний, у якому 4 питання:

 1. Про мораторій на розміщення тимчасових споруд в м. Полтава
 2. Про скасування рішення Полтавської міськради сьомого скликання від 31.01.2017 «Про затвердження та погодження документації з землеустрою на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності»
 3. Про скасування рішення Полтавської міськради сьомого скликання від 24 березня 2017 року «Про затвердження та погодження документації з землеустрою на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності»
 4. Про скасування рішення Полтавської міськради сьомого скликання від 28 вересня 2016 року «Про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності»

Отже, за такі рішення проголосували наступні депутати:

 1. Костенко Анатолій Анатолійович («Свобода»);
 2. Литвиненко Сергій Петрович («Свобода»);
 3. Матвійчук Юліан Олександрович («Свобода»);
 4. Синяговський Тарас Вікторович («Свобода»);
 5. Чубенко Артем Вікторович («Свобода»);
 6. Ямщиков Вадим Вікторович («Свобода»);
 7. Луценко Сергій Павлович («Соціал-демократична партія»);
 8. Мартинюк Ярослав Романович («Соціал-демократична партія»);
 9. Поліщук Денис Володимирович («Соціал-демократична партія»);
 10. Синяк Юрій Олександрович («Соціал-демократична партія»);
 11. Шамота Олександр Сергійович («Соціал-демократична партія»);
 12. Бойко Юрій Олександрович («Самопоміч»);
 13. Окіпнюк Ігор Михайлович («Самопоміч»);
 14. Сенчакович Дмитро Ігорович («Самопоміч»).

Як бачимо, для необхідної третини не вистачає одного голосу. Його могла б надати Світлана Бондарєва від «Самопомочі», але на останній сесії міськради своїм голосуванням вона показала, що «перейшла» на сторону широкої коаліції.

Цей документ депутати планують передати міському голові Олександру Мамаю. Мер має 2 тижні на те, щоб прийняти його або ні.

Після цього усі присутні не стали розходитися з сесійної зали. Громадськості дали можливість висловитися.

11:05 — У сесійній залі організували штаб супротиву. Доки Олександр Мамай не прийме рішення, там чергуватимуть люди. Тим часом, за словами депутата міськради Юліана Матвійчука, в Полтаву підтягуються члени обласних організацій «Національного корпусу» і «Конгресу українських націоналістів». Також ведеться юридична робота з оформлення скарг, проектів рішень стосовно проблемних питань.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»