Депутати Полтавської міськради домовились врятувати приміщення колишньої школи на Павленках

Історичний будинок на Павленківській площі, 6 Історичний будинок на Павленківській площі, 6

За словами депутата Сергія Луценка, школу періодично підпалюють безхатченки, а місто не може здати приміщення в оренду

Сьогодні відбулося засідання депутатської комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики. 

Одним із питань порядку денного комісії стала петиція полтавця Володимира Світалки щодо порятунку історичної будови колишньої вечірньої школи, що на Павленківській площі, 6. Школа періодично потерпає від підпалів, що також періодично збурює суспільство. Виникли підозри щодо навмисного підпалу, щоб просто звільнити територію під забудову. Вже на засіданні такі побоювання висловив присутній на комісії депутат Вадим Ямщиков.

Артем Чубенко та Вадим Ямщиков Артем Чубенко та Вадим Ямщиков

Інна Роменська, головний спеціаліст відділу по роботі зі зверненнями громадян управління звернень громадян, повідомила, що керівник управління Ігор Верига виступив проти внесення петиції на розгляд депутатів, тому що це не компетенція міськради. 

Голова депкомісії Сергій Луценко не погодився із такою позицією і надав слово начальнику управління майном комунальної власності міста Наталії Курнаковій. Вона повідомила, що площа приміщення складає 466 кв.м. У 2015 році Київська райрада Полтави остаточно розірвала оренду і наразі приміщення стоїть пусткою. Потенційні орендарі не хочуть брати його в оренду, хоча такі пропозиції до них надходять постійно. Юридично — це комунальна власність міста, а земля оформлена — під навчальний заклад.

Наталія Курнакова та Ірина Надіна Наталія Курнакова та Ірина Надіна

Ірина Надіна, заступник начальника управління освіти, у свою чергу повідомила, що управління є балансоутримувачем будівлі, яка не є навчальним закладом, тому під неї немає штатного розкладу, наприклад, із трьох сторожів, на яких потрібно було б витрачати 60 тис щороку. Також з боку управління були звернення до Департаменту патрульної поліції (щодо охорони об’єкту), а також до МОНу (щодо юридично правильної передачі будівлі, адже існує державний акт). Наразі навіть по будівельним нормам приміщення не відповідає під вимоги навчального закладу. 

Євгеній Вассерман Євгеній Вассерман

Дільничний офіцер поліції Полтавського відділу поліції Євгеній Вассерман повідомив, що загоряння у приміщенні відбуваються переважно у нічний час, коли він вже не працює. Опитування місцевих мешканців не вказали на осіб, які, ймовірно, навмисно підпалюють приміщення.

Сергій Луценко Сергій Луценко

Депутат Сергій Луценко повідомив, що це частина його округу, за який він відповідає. Йому соромно за це. Тому він 27 липня, о 20:30, прибув до колишньої школи і обійшов територію. У самому приміщенні ані вікон, ані дверей. Воно завалене сміттям. Поруч стоять контейнери для сміття, що приваблює туди осіб без постійного місця проживання. Поки депутат спілкувався із ними, він побачив, що на другому поверсі спалахнув вогонь. Він підійшов туди і побачив там чоловіка, який підпалив пластикову пляшку. Чоловік має паспорт на ім’я Плигача Григорія Андрійовича, 1976 р.н. Він прописаний за адресою: пров. Шевченко, 5а — це Центр адаптації бездомних та з місць позбавлення волі. Григорій Плигач пояснив, що він підпалив пляшку, щоб врятуватися від комарів.

Розмова депутата Луценка з безпритульним у будинку на Павленківській, 6 (2017.07.28, Полтава)

Депутати проголосували за те, що петицію розмістити на сайті Полтавської міськради, і паралельно створити комісії із депутатів, представників управлінь комунального майна, освіти, а також представників поліції. Комісія повинна виїхати на місце і вирішити хоча б нагальні проблеми: вивезти з приміщення сміття та закрити доступ до самої будівлі. За це рішення депутати проголосували одноголосно.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»