Депутати поки не рекомендують виносити на сесію перейменування вулиці Халтуріна на Гаврилишина

Члени комісії вирішили довивчити питання щодо перейменування вулиці і поговорити на цю тему із жителями

Одним із питань, яке розглянули на засіданні депутатської комісії з питань розвитку культури, освіти Полтавської міськради, стала пропозиція депутата Вадима Ямщикова перейменувати вулицю Степана Халтуріна на Богдана Гаврилишина.

Депутат навів наступні аргументи — Богдан Гаврилишин є українцем із великої букви, про якого ще скаже історія. Він протягом 40 років підтримував Україну на різних міжнародних майданчиках, заснував однойменний Фонд для навчання української талановитої молоді, він сам був у Полтаві. Також, на думку депутата, імені Степана Халтуріна — не місце в Полтаві, адже це анархіст та терорист, який здійснив замах на російського царя Олександра ІІ.

Ще до засідання на ім’я міського голови Полтави ініціатори направили відповідного листа: «Шановний Олександре Федоровичу! Від імені жителів міста Полтави, громадських активістів, журналістів, учасників навчальних програм Благодійного фонду Богдана Гаврилишина: Політична школи імені Богдана Гаврилишина, Школа депутатів місцевих рад, «Молодь змінить Україну», — просимо Вас розпочати процес перейменування з вулиці Халтуріна у м. Полтаві на честь Богдана Дмитровича Гаврилишина».

Олександр Кудацький Олександр Кудацький

Анатолій Костенко, Вадим Ямщиков та Олексій Сердюков Анатолій Костенко, Вадим Ямщиков та Олексій Сердюков

Депутат Ліліана Бєлашова запропонувала перейменувати вулицю на Тролейбусну, адже там розташоване тролейбусне депо.

Світлана Нестуля не заперечувала проти самої кандидатури, але порадила поговорити із мешканцями. До такої ж позиції пристав і депутат Олександр Глазов.

Після короткої перепалки між головою комісії Олександром Кудацьким та помічником депутата Ямщикова — Олексієм Сердюковим (на тему величини сплати податків) депутатам запропонували поки відправити це питання на доопрацювання, а також послухати висновки своїх колег з депкомісії по архітектурі та містобудуванню, які розглядатимуть питання з перейменування.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»