Депутати планують навести порядок у будівлі «вечірки» на Павленках та продати її

Депутат Сергій Луценко у приміщенні колишньої вечірньої школи Депутат Сергій Луценко у приміщенні колишньої вечірньої школи | Фото Максима Самойдюка

Відбулося засідання робочої групи щодо збереження приміщення колишньої вечірньої школи на Павленківській площі

14 серпня відбулось виїзне засідання робочої групи з питання збереження будівлі за адресою Павленківська площа, 6 (приміщення колишньої вечірньої школи). Нагадаємо, що це приміщення має столітню історію, проте останнім часом потерпає від пожеж.

Наприкінці липня депутати Полтавської міськради домовилися врятувати це приміщення. Була створена робоча група до якої увійшли депутати, співробітники міськвиконкому та співробітники поліції.

На сьогоднішнє засідання прийшли троє депутатів:

  • Сергій Луценко;
  • Володимир Печериця;
  • Артем Чубенко.

Також були присутні:

  • Володимир Рак — начальник інспекції контролю за благоустроєм;
  • Ірина Надіна — заступник начальника управління освіти;
  • Євгеній Вассерман — дільничий ГУНП;
  • інші представники міськвиконкому й ГУНП.

Більш цікавим є список тих, хто не прийшов, попри запрошення. Це депутати Ігор Окіпнюк, Анатолій Клименко та Володимир Левченко. Також не прийшов найочікуваніший гість засідання — начальник УЖКГ Сергій Сінельнік. Не відповідав він й на телефоні дзвінки.

На засіданні стало відомо наступне:

  1. Відомості про останню пожежу поліція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  2. На наступну сесію винесуть питання щодо передачі будівлі на баланс КП «ЖЕО № 2».

Також в планах змінити цільове призначення території. Депутати домовились не спекулювати на цьому питанні, адже зміна призначення потрібна для здачі будівлі в оренду, або її продажу.

Поки місто шукатиме приміщенню власника, комунальники мають загородити його та привести до ладу. Проте думку комунальників, як сказано вище, не вдалося почути.

Депутат Володимир Печериця, від свого імені та імені Артема Чубенка, висловив припущення, що будівлю вже не врятувати й простіше знести. Володимир Рак, у свою чергу, зауважив, що головне — зберегти фасад будівлі. Тобто побудувати щось нове, але зі збереженням вигляду будівлі. З цією ідею погодились усі присутні.

Приділили увагу й тому, що поки це все вирішиться, будівлю треба охороняти. Тут також є проблема: сил громадських формувань, які допомагають патрулювати місто, не вистачає. Тому будівля під наглядом лише 5 днів на тиждень до 21 години вечора.

Представники ГУНП, взагалі, поскаржились, що не всі громадські формування допомагають поліції й поставили під сумнів сенс існування деяких з них. Депутати пообіцяли звернути увагу на цю проблему, а поки домовились зробити патрулювання в районі Павленківської площі цілодобовим.

Звернула увагу комісія й на сусіднє занедбане приміщення, де колись розташовувався пункт міліції. За словами Сергія Луценка, наразі це приміщення перебуває у приватній власності, при цьому частина — у власності його далеких родичів. Тому питання цієї занедбаної будівлі має вирішувати спочатку суд, а потім комунальники.

Наостанок Сергій Луценко зауважив, що головною задачею робочої групи є запустити й проконтролювати процес збереження будівлі колишньої «вечірки». Зазначимо, що рішення робочої групи мають рекомендаційний характер, проте сподіваємося, що й інші чиновники та депутати докладуть зусиль для вирішення проблеми.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»