Депутати облради затвердили звіт голови Полтавської ОДА за роботу у 2016 році

Голова ОДА Валерій Головко звітував про виконання програми соціально-економічного розвитку Полтавщини за 2016 рік. Під час п’ятнадцятої сесії Полтавської облради VII скликання на порядку денному депутати розглянули звіт голови ОДА та затвердили його.

Протягом минулого року Полтавщині вдалося досягти підвищення показників соціально-економічного розвитку. Валерій Головко зазначив, що це — результат злагодженої роботи депутатів, департаментів та управлінь області:

— Ми почали чути один одного і кожна наша співпраця лягала в основу програм, які були затверджені на сесії обласної ради. Важлива подія, яка відбулася, — ми перейшли у формат обговорення абсолютно всіх програм, що стосуються соціально-економічного розвитку Полтавської області. Підтвердження цьому — позитивна динаміка розвитку економіки області по всіх показниках, які є сьогодні в роботі адміністрації.

Звіт голови Полтавської ОДА за роботу у 2016 роціВідеоверсія звіту голови Полтавської ОДА за 2016 рік

Нині Полтавщина є третьою областю, яка формує бюджет України, і має потужний промисловий потенціал, який забезпечується завдяки машинобудівній галузі.

На сьогодні всі сільгосппідприємства виконали договірні зобов’язання на 100,9%. Середній розмір її найвищий в Україні — 7,2% від вартості землі, відповідно до законодавства.

У рамках Проекту USAID/Партнерство заради інновацій у 2016 році відкрито дві сімейні ферми європейського зразка (села Денисівка Оржицького району та Сухорабівка Решетилівського). На їх базі проводитимуться навчальні семінари для власників особистих селянських господарств. 

На фінансування дорожніх робіт з обласного бюджету виділено 105 млн грн. Субвенція до бюджетів районів та міст на ремонт місцевої мережі доріг склала 55 млн. грн, на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення області — 1 млн грн, співфінансування на виконання ремонтно-будівельних робіт на автодорозі М-22 Полтава — Олександрія — 49 млн грн. 

Валерій Головко зазначив, що попри позитивні зміни, стан доріг залишається пріоритетним питанням, над яким депутати будуть працювати протягом року:

— На жаль, Полтавська область займає 4 сходинку знизу по якості доріг, які ми маємо. Тому я виходжу з ініціативою, щоб ремонт доріг був у області пріоритетом розгляду бюджетів різного рівня. Ми повинні закладати левову частину грошей для того, щоб з часом учні могли доїхати до школи, хворі — до лікарні, люди літнього віку — до закладів соціального захисту. 

Голова Полтавської ОДА зазначив, що якщо це буде підтримка депутатського корпусу до кінця року, то таку глобальну і концептуальну роботу зроблять:

— Покажемо і обговоримо з громадськістю у межах кожного села. І гадаю, що ми закладемо серйозну суму грошей на наступний рік. У нас з’явиться додаткове фінансування за рахунок митних платежів та за рахунок рентних платежів, які надходитимуть з наступного року. Тому що першочергове та перше враження мешканців міста і гостей нашої області — наші дороги, наше обличчя.

Для покращення матеріально-технічної бази об’єктів охорони здоров’я у 2016 році проведена реконструкція та капітальний ремонт ряду лікувально-профілактичних закладів області, придбано нове сучасне обладнання. В області вже працює 34 юридично самостійних Центри первинної медико-санітарної допомоги. 

У 2016 році кількість дитсадків, навчально-виховних комплексів збільшилась на 11 одиниць. Наразі в мережі 633 заклади, та 7 дитсадків недержавної форми власності. Всього здобувають дошкільну освіту майже 50 тис. дітей. В умовах децентралізації створено 3 опорних школи.

На Полтавщині діє і комплексна соціальна програма. На неї у минулому році з обласного бюджету спрямували понад 18 млн гривень. 

У 2016 році вдалося зменшити загальну заборгованість із заробітної плати на 2,3 млн. грн.

Чисельність безробітних станом на 1 січня 2017 року склала 24 тисячі осіб, рівень реєстрованого безробіття 2,7%. Це найнижчий показник, починаючи з 2012 року. 

Набирає обертів і розвиток спортивної інфраструктури. За рік проведено благоустрій та ремонт 24 спортмайданчиків, придбано 10 нових.

Активізувалась і містобудівна діяльність. За рік розроблено та затверджено 75 проектів містобудівної документації. У Семенівці підходить до завершення реконструкція будинку для людей поважного віку. 

Нині на Полтавщині створено 18 спроможних об’єднаних громад. Обсяг власних доходів їх бюджетів збільшився вдвічі проти показників 2015 року: з 94,1 млн. грн. до 189,8 млн. грн. 

Фінансово 2016 рік — один із найуспішніших за історію незалежності України. План доходів виконано на 121% (по загальному фонду на 116%). Надійшло на 1 млрд 232 млн грн більше плану, з них на планові надходження до загального фонду бюджету — 850 млн грн. 

Перший заступник голови облради Євгеній Холод попросив детальніше розповісти про стан виконання ремонтних дорожніх робіт за напрямком Кременчук-Хорол, Кременчук-Полтава та Кременчук-Черкаси. На що Валерій Головко відповів, що у цьому році, поточний ремонт шляху Полтава-Олександрія М-22 буде закінчений:

— Гроші із державного бюджету виділені. Три ділянки дороги вже починають продовжувати ремонтувати з 3 травня. По трасі Кременчук-Хорол роботи теж продовжуються, але буде залежати від того, скільки грошей із державного бюджету нам надійде. 

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький повідомив, що на даний момент було виділено 100 млн грн на дорогу Т-1716 Хорол — Семенівка — Кременчук і 300 млн грн виділено на дорогу М-22 Кременчук — Полтава. Ремонтні роботи розпочнуть протягом місяця.

Нині остаточно не прийнято рішення про будівництво мосту в Кременчуці, адже обласна влада буде враховувати думку громади.

Депутат облради Руслан Ляшко поцікавився чи почнуть ремонтувати мости на Полтавщині.

— Проектна документація по Засульському мосту зараз на стадії виготовлення. Гроші на проект виділено — 1 мільйон 300 тисяч гривень. Думаю, що через 4 місяці проект буде і в цьому році почнемо його реконструкцію. Взагалі по області виготовлено документації на 13 мостів, — відповів Валерій Головко.

Протягом року депутати продовжуватимуть працювати над реформами, які були впроваджені 2016 року.

Прес-служба Полтавської ОДА