Депутати не змогли рекомендувати юристам міськради оскаржити претензії АМКУ щодо усунення від тендеру КП «ПМШЕД»

Засідання депутатської комісії з питань містобудування та архітектури Засідання депутатської комісії з питань містобудування та архітектури | Фото Яна Пругла

На депутатській комісії з питань містобудування та архітектури не вистачило голосів, щоб рекомендувати юридичному управлінню оскаржити рішення Антимонопольного комітету

Відбулося засідання депутатської комісії Полтавської міськради з питань містобудування та архітектури, яке провів депутат Олег Бєлоножко. На засіданні депутати Дмитро Батигін, Юрій Бойко, Юрій Синяк, Максим Голдиш, Юлія Мелкумова, Майя Матвеєва, Дмитро Петров, Дмитро Сенчакович та Вадим Ямщиков заслухали єдине питання — рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України від 27.06.2017р. Справа стосується відхилення пропозиції КП «ПМШЕД», яке запропонувало майже на 19 мільйонів менше, ніж переможець, і можливих збитків місцевому бюджету.

В АМКУ нагадали, що міська влада, провівши у 2016 році тендер з утримання мережі доріг у Полтаві, відхилила найвигіднішу пропозицію КП «ПМШЕД» — 47 млн 43 тис. грн — і обрала ПАТ «УМБ № 23», з пропозицією 65 млн 694 тис. грн.

Адміністративна колегія вважає, що такі дії Полтавської міськради призвели до усунення КП «ПМШЕД» з ринку державних закупівель, зокрема закупівлі у квітні 2016 року послуг з утримання вулично-дорожної мережі Полтави, що порушує ЗУ «Про захист економічної конкуренції».

Присутній на засіданні заступник міського голови Андрій Лямін назвав низку рішень АМКУ «терором комунальних підприємств». Депутат Олег Бєлоножко висловився за те, щоб депутати, а не АМКУ контролювали правильність дій розпорядника коштів, у даному випадку — УЖКГ.

Опозиційні депутати — Вадим Ямщиков та Дмитро Сенчакович зазначили, що претензії Антимонопольного комітету мають свою логіку.

Головуючий запропонував взяти рішення АМКУ до відома і доручити юридичному відділу оскаржити його у судовому порядку.

За це рішення проголосувало 6 депутатів із фракцій «Совість України», «БПП «Солідарність», «Рідне місто» та «Батьківщина». Четверо депутатів від фракцій ВО «Свобода», «Самопоміч» та «СДП» утримались. Комісія налічує 13 депутатів — на засідання не прибули депутати Денис Поліщук, Тимофій Гаєвий та Ірина Климко — тому голосів для позитивного рішення не вистачило.

Це питання розглянуть й на інших депутатських комісіях. Тому, можливо, на них голосів депутатів від більшості все-таки вистачить.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»