Депутати не змогли обрати назву стипендії студентам та спортсменам — від міського голови чи від ради

Два депутатські табори не змогли вирішити, як назвати стипендію студентам та спортсменам — від мера чи від усієї міськради

Сьогодні відбулося засідання постійної депутатської комісії Полтавської міськради з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства.

На комісії депутати розглянули питання про внесення змін та доповнень до програми призначення та виплати іменної стипендії міського голови студентам ВУЗів та спортсменам. Згідно із змінами, пропонувалося збільшити стипендію: із 700 до 800 грн студентам, та з 500 на 700 грн спортсменам.

Таке формулювання проекту рішення не сподобалося голові комісії Олександру Кудацькому. Він поставив запитання, чому стипендію, на яку виділяють кошти з міського бюджету, дають від імені міського голови. На його думку, стипендіати думають, що отримують кошти особисто від мера. Кудацький запропонував змінити назву стипендії і давати її від імені міської ради.

Оксана Деркач та Владислав Кива Оксана Деркач та Владислав Кива

Олександр Глазов Олександр Глазов

Після цього зауваження розпочалася перепалки між тими депутатами, хто підтримує проект, і тими хто ні. Депутати комісії з 4-х фракцій чітко розділилися на табори «За» і «Проти». «Рідне місто» і «Свобода» — за премію від міської ради, «Совість України» і «БПП «Солідарність» — за премію від мера. Виникла гостра перепалка між Олександром Кудацьким (Рідне місто) і Владиславом Кивою (Совість України). Вони з’ясовували, хто і скільки податків платить до міського бюджету. Кудацький сказав, що замість Киви вирішує все Мамай і попросив його тут «більше не стрибати».

Хто більше сплачує податків: Олександр Кудацький чи Владислав Кива? (2017.03.22) Хто більше сплачує податків: Олександр Кудацький чи Владислав Кива?

Під час голосування виникла така ж сама ситуація, як і при голосуванні про призначення Андрія Ляміна на посаду заступника міського голови Полтави. Проти проекту стипендії від імені міського голови виступили депутати від «Рідного міста» — Олександр Кудацький та Світлана Нестуля, а також депутат від «Свободи» Анатолій Костенко. За проект — депутати «Совісті України» та «БПП», відповідно це Владислав Кива, Ліліана Бєлашова, Олександр Глазов та Вячеслав Федоряка — 4 голоси проти 3-х.

Пункт 10-й Статті 49-ї Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» говорить, що:

«Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії».

Членів депутатської комісії у нашому випадку — 8, тому 4-х голосів не вистачило для прийняття позитивного рішення. При цьому й інша думка не набрала більшості голосів. Маємо — відсутність будь-якого рекомендаційного рішення комісії.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»