Депутати і активісти ночуватимуть в сесійній залі міськради допоки Мамай не збере позачергову сесію

Полтавські протестувальники проти чинної міської влади створили Штаб супротиву у сесійній залі міськради

5 квітня відбулися криваві сутичок біля забудови арки «Газетного ряду». Опозиційні депутати і частина громадськості звинуватили в цьому місцеву владу і почали на неї активно тиснути. Вони висунули вимоги і якщо вони не будуть виконані протестувальники обіцяють влаштувати у місті народний бунт.

Вчора під стінами Полтавської міської ради і Полтавського відділку поліції вони заявили про подальший план дій. Основна вимога, якщо до понеділка не будуть відкриті кримінальні провадження проти охоронців арки які били людей, в Полтаву прийдуть добровольці військових батальйонів, щоб взяти участи у протесті. Сьогодні зранку 14 депутатів з фракцій «Свобода», «Самопоміч», «СДП», провели зібрання і направили протокол до мера міста про ініціювання скликання позачергової сесії. До кінця не вирішено, чи вистачає 14 голосів для направлення такого звернення меру міста, який в свою чергу вже зареєстрував проект рішення про запровадження мораторію на нові МАФи у Полтаві.

Наступним кроком опозиція було створення так званого Штабу супротиву у сесійній залі міськради. Що це означає? Люди будуть залишатися в залі поки Олександр Мамай не оголосить про скликання позачергової сесії.

Наразі в приміщенні знаходяться багато людей. Частина просто сидить, інші — приймають скарги і пропозиції від мешканців, фасують агітаційні листівки, приносять питну воду. Присутні протестувальники збираються тут ночувати, серед них є і деякі депутати. 

Будівля міськради наразі посиленно охороняється поліцією. Коридори до робочих кабінетів, зокрема Олександра Мамая та його заступників, заблоковані правоохоронцями.

На сьогоднішньому віче оголосили 8 вимог:

  • Прийняття рішення про дострокові вибори Полтавського міського голови;
  • Призначити позачергову сесію Полтавської міської ради;
  • Ввести мораторій на встановлення МАФів у Полтаві;
  • Відмінити рішення щодо будівництва біля зупинки «23 вересня», «Кінотеатру Котляревського» та Прирічного парку;
  • Звільнити Ірину Степаненко з посади голови атестаційної комісії поліції;
  • Звільнити першого заступника міського голови Михайла Шевченка;
  • Покарати винних у «поножовщині», яка відбулася 5 квітня у центрі Полтави;
  • Закрити кримінальні справи щодо активістів, які захищали мирних мешканців від кременчуцьких «тітушок».

Лідери протесту збираються проводити віче кожного дня о 18 годині вечора.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»