Депутат Щербанівської ОТГ переймає досвід освітян Дубаю

Депутат Щербанівської сільської ради Тетяна ВеркалецьДепутат Щербанівської сільської ради Тетяна Веркалець

Команда ГС «Освіторія» створила проект «Освітній десант», який дозволяє українським вчителям обмінятися досвідом із зарубіжними колегами. Мова іде про навчально-пізнавальні подорожі, завдяки яким учасники можуть побачити реалії навчальних буднів у різних куточках світу.

З 15 по 19 березня відбулася друга поїздка у рамках проекту «Освітній десант». Цього разу переможці відбору отримали змогу відвідати школи у Дубаї.

Однією із учасників стала й вчитель Полтавського навчально-виховного комплексу № 16 Тетяна Веркалець. Вона член Щербанівської громади, фіналістка «Global Teacher Prize Ukraine 2017», вчителька історії та права Полтавського НВК № 16.

Жінка надзвичайно вражена відвідинами Дубаю:

— Дубай вважається освітнім центром Середнього Сходу. Тут є все, що необхідно. Вражає разноманіття шкіл, представлених у місті. Британські, американські, французькі, німецькі, китайські та індійські школи — ось що робить це місто must-visit для кожного справжнього освітянина, — розповіла Татяна Веркалець.

Жінка переконана, що українську освіту можна вивести на значно якісніший рівень. Треба лише наполегливо працювати і не боятися інновацій.

Нагадаємо, на четвертій сесії Щербанівської громади депутати з ініціативи голови Ігоря Процика прийняли рішення створити відділ освіти, який буде опікуватися школами та НВК на території ОТГ. Наразі невідомо, хто буде його очолювати.

Учасники побували на щорічній всесвітній конференції Global Education and Skills Forum, де з перших вуст дізналися про найсвіжіші тренди в освіті. Пізніше їх запросили на феєричну церемонію нагородження «Global Teaсher Prize».

ГС «Освіторія» оплатила подорож у Дубай для переможниці грантового конкурсу Ганни Української та ТОП-5 фіналістів сезону «Global Teacher Prize Ukraine 2017». Ними стали Паул Пшенічка, Вікторія Биркович, Наталя Гладких, Влад Качур та Тетяна Веркалець. Кожен із вищеперерахованих зробив значний внесок у розвиток освіти України.

Окрім вчителів, у подорожі взяли участь голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин, медіакуратор Global Teacher Prize Ukraine і ведуча ТСН на каналі «1+1» Наталя Мосейчук, організатор проекту «Освітній десант» у Дубай Валерія Іжик, молодший партнер у компанії Gres Todorchuk PR Марія Артеменко, член громадської спілки «Освіторія» Анна Сидорук а інші. 

У листопаді минулого року перший «Освітній десант» подорожував до Естонії. Завдяки тій поїздці українські викладачі дізналися багато нового. Зокрема, про практику роздільного навчання, про оцінювання успішності учнів, про те, як Естонії вдалося вивести свою освіту із постраданського на всесвітній простір тощо.

Прес-служба Щербанівської ОТГ