Депутат Полтавської облради Юрій Лебедин не задекларував 50 млн грн

Депутат Полтавської обласної ради Юрій Лебедин Депутат Полтавської обласної ради Юрій Лебедин | Фото: poltava.to

У Полтаві слідчі відкрили кримінальну справу проти депутата облради Юрія Лебедина, який не задекларував 50 млн грн

Слідчий відділ ГУНП в Полтавській області проводить розслідування стосовно депутата Полтавської облради Юрія Лебедина, який не задекларував більше 50 млн грн, отриманих у 2016 році. Справа відкрита з ч.1 ст. 366-1 ККУ (Декларування недостовірної інформації). Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Юрій Лебедин є членом Полтавської облради від ВО «Батьківщина». У декларації за 2016 рік він вказав, що володіє 100% капіталу ТОВ «Чиста криниця». Як розповів слідчим директор підприємства Віктор Сидоренко, у червні та жовтні 2014 року Юрій Лебедин уклав із своїм же товариством два договори «Про надання поворотної безвідсоткової позики». Згідно з ними, депутат надавав зі своєї кишені 140 млн грн (90 та 50 млн грн відповідно).

Того ж року він фактично виплатив «Чистій криниці» 128,7 млн грн (81,6 та 47,1 млн грн відповідно). Позику підприємство повернуло частково і лише у 2016 році. Сума виплати склала 42,7 млн грн, але не була відбита у декларації.

Крім того, за даними податкового органу, у 2016 році Юрій Лебедин отримав від «Чистої криниці» ще 8,8 млн грн. Їх депутат також не вказав і пояснив це тим, що зберігав гроші вдома у готівці.

Таким чином опублікована Юрієм Лебединим декларація про доходи за 2016 рік бідніша, ніж могла би бути. Як мінімум, на 51,4 млн грн.

Також слідчі вважають, що депутат не вписав у декларацію 7 земельних ділянок на території Драбинівської сільради Новосанжарського району, загальною площею 11,6 га. Скоріш за все, це помилка правоохоронців. У декларації Юрія Лебедина вказана одна ділянка, площею 11,5 га. Найімовірніше, що він зазначив усі землі однією ділянкою і неправильно вказав рік набуття права власності.

Про що забули вказати правоохоронці, так це про те, що Юрій Лебедин записав у декларацію тільки одну фірму, хоча володіє 25-ма. За даними Мін’юсту, крім «Чистої криниці», у його власності (повній або частковій):

 1. АТ ІК «Слобідська»,
 2. ДП «Допомога»,
 3. ПАФ «Колос»,
 4. ПП «Санжари-Агросвіт Плюс»,
 5. ТЗДВ «Новосанжарський комбікормовий завод»,
 6. ТОВ «Агро-Фарм»,
 7. ТОВ «Агропрод-Сервіс»,
 8. ТОВ «Востокстройгаз»,
 9. ТОВ «ВП ХЕАЗ»,
 10. ТОВ «Елеватор «Чиста криниця»,
 11. ТОВ «ЕС Крутобалчанська»,
 12. ТОВ «Компанія Фармко»,
 13. ТОВ «НС Богданівська-Агро»,
 14. ТОВ «НС Богданівська»,
 15. ТОВ «НС Драбинівська»,
 16. ТОВ «НС Фармко»,
 17. ТОВ «Перспектива»,
 18. ТОВ «Промбудконсалтинг»,
 19. ТОВ «Промінь»,
 20. ТОВ «Селещинський елеватор»,
 21. ТОВ «Сократ»,
 22. ТОВ «Спецкран»,
 23. ТОВ «Українська шерстяна компанія»,
 24. ТОВ УРСП «Студбуд».

За правилами декларування, вони всі мали бути вписані у документ, адже депутат є їхнім вигодоотримувачем.

Наразі слідчі отримали судовий дозвіл на тимчасове вилучення документів ТОВ «Чиста криниця», які стосуються Юрія Лебедина та його позик. Якщо їм вдасться довести провину депутата, йому загрожуватиме від 42,5 тис. грн до 51 тис. грн штрафу або від 150 до 240 годин громадських робіт, або до 2 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, наприкінці серпня «Полтавщина» публікувала відеозапис із втечею екс-голови Зіньківської РДА Віталія Панченка. Останній бігав по ТРЦ «Київ» та території біля нього, намагаючись сховатися від поліцейських, які хотіли вручити йому повідомлення про підозру у вчиненні порушення. Мова йде про несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч.1 ст. 172-6 КУпАП).

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»