Депутат Опішнянської селищної ради: Голова ради «віджала» у мешканки будинок

Депутат Микола Різник підозрює голову ради у «віджиманні» майна у мешканки Опішні

До нас звернувся депутат Опішнянської селищної ради Микола Різник з проханням розповісти про, на його думку, незаконні дії селищної голови Світлани Маммадової.

На днях до мене звернулася Януш Ольга Іванівна, яка виснажена біганиною кабінетами та судовими тяганинами, з проханням про допомогу, бо в результаті махінацій з документами Опішнянська селищна голова фактично залишила її без даху над головою.

Все по порядку. У двохтисячних роках Ольга Іванівна придбала недобудований будинок у гр. Зенюка Василя Архиповича. Мальовниче місце біля лісу в тихому с. Діброва за адресою вул. Лісова, 8. Договір купівлі-продажу не оформляли, адже будинок був недобудований, той передав усі оригінали документів за домовленістю, що як будинок добудується, оформити все по закону. В документах були всі дозволи на будівництво і т.п. Але в 2002 році Василь Архипович помер, що дуже ускладнило оформлення документів. За цей час жінка власними силами та коштами добудувала будинок, викопала ставок, колодязь і провели комунікації. І коли дійшли руки до оформлення документів, то звернулася до Світлани Маммадової, селищної голови (на той час Педченко С.Р.) з проханням допомогти та порадити, як краще оформити всі необхідні документи. Та взяла документи та пообіцяла допомогти. Ольга Іванівна через Зіньківський суд визнала право власності на будівельні матеріали (будинок) і звернулася до селищної ради з заявою для виділення їй земельної ділянки під цим будинком. Адже своє право на безкоштовну ділянку вона ще не реалізувала. От Світлана Романівна і допомогла: мало того, що зробила все, щоб ділянка не виділилася, так ще й подала в Апеляційний суд Полтавської області, щоб той скасував право власності.

Світлана Маммадова Світлана Маммадова

Так склалися сімейні обставини, що Ольга Іванівна тимчасово переїхала до Києва і не мала змоги бути присутньою на всіх засіданнях. Але в результаті їй прийшло повідомлення на виселення. «Як же так, — говорить вона. — Я вкладала туди всі свої гроші, сили, навіть розшукала в Росії брата покійного Василя Архиповича — Петра, який також письмово підтвердив факт продажу їй будинку, але все марно. Одним розчерком пера в мене відібрали хату».

Судова тяганина триває. Хоча якби Світлана Романівна не подавала апеляції, все могло вирішитися і без судів. Просто піти на зустріч людині. Ольга Іванівна відвідувала сесії, зверталася до депутатів і ті пообіцяли розібратися в ситуації. Будинок декілька років «висів у повітрі». Але яке ж було моє здивування, коли вивчаючи цю справу, переглянув архівні документи і знайшов рішення від 11.12.2015 року «Про взяття на баланс селищної ради» цього житлового будинку з усіма господарськими будівлями. Як так! Будинок, який збудувала людина, відібрали і залишили її без хати?

Але ж виходить, що це рішення знову прийняли депутати більшістю голосів, чому ніхто з них не заперечив, не задумався, що людину фактично викидають на вулицю? Я почав виясняти у депутатів, чому вони прийняли таке рішення — відібрати будинок у людини. Бо саме на тому засіданні я був відсутній. Виявилося, що все просто. Це рішення навіть не виносилося і не розглядалося на сесії. На тій сесії була навіть присутня Ольга Іванівна, але це питання не вносилося в зал, а рішення є, за підписом селищного голови. Виходить, що знову підробка документів. Схема проста — будинок ставиться на баланс, потім викупляється за безцінь і стає приватною власністю. Дача біля ставочку готова.

Думав, що на тлі втрати державою близько мільйона гривень в результаті діяльності нашої голови вже нічому не здивуюся. Але щоб таке… Виходить. Що до будь-кого можна прийти і «віджати» майно, пославшись не на ту цифру в кадастровому номері або сфальсифікував документи. Безкарність породжує вседозволеність… З повагою, Микола Різник, депутат Опішнянської селищної ради.

До своєї розповіді Микола Різник додав рішення селищної ради про прийняття будинку на баланс, рішення Апеляційного суду на користь власниці будинку, техпаспорт садибного будинку та голоси депутатів, які «відбирали» будинок.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»