Департамент освіти і науки розвиває учнівське самоврядування та інклюзивні центри в області

Колегія Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА провела планове засідання. На розгляд винесли дев’ять питань. Затвердили, зокрема, стратегію розвитку самоврядування та своєчасного реагування на звернення громадян до Департаменту.

Участь у засіданні взяли члени колегії, представники Департаменту, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського та Центру фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення Полтавської обласної ради. 

За розпорядженням голови Полтавської ОДА Валерія Головка у складі колегії відбулися зміни. Згідно нього, директорка міжнародної дитячої школи «Юний Європеєць» та депутатка Полтавської міськради Майя Матвєєва увійшла до комісії. 

Під час засідання, комісія розглянула та прийняла питання про організаційно-методичний супровід учнівського самоврядування в Полтавській області. Методистка інституту післядипломної освіти Анжела Романенко розповіла про наявні проблеми самоврядування на рівні навчальних закладів. За її дослідженням, такі учнівські органи управління функціонують без урахування думки та бажання молоді, а педагоги тиснуть на громадянську позицію школярів. 

— Ми показуємо дітям, як треба працювати в команді. Педагогам — поважати думку їхніх підопічних, — прокоментувала Анжела Романова. — Зараз ми налагодили спілкування з Полтавською радою старшокласників та консультуємо їхні структури: Раду лідерів, Раду координаторів і голову облради. 

Наразі колектив інституту проводить систематичну роботу із працівниками освіти та координаторами учнівського самоврядування та учнями. А також влаштовує форуми учнівського самоврядування, на яких пояснюють дітям їхні права та права їхніх організацій. На зібраннях обговорюють проблемні питання, які турбують активних школярів, проводять конкурси учнівських проектів.

— Саме під час участі в учнівському самоврядуванні діти розкривають в собі здатності до управління. З них виростають досвідчені менеджери, педагоги, політики, — зауважила директорка Департаменту освіти і науки Олена Харченко. — Ми пишаємося ініціативною молоддю, і наша головна задача — підтримати її у цих починаннях. Ще Макаренко наголошував, що дитячий колектив хоче бути повноправним явищем суспільного життя. А якщо хоче — буде. 

На комісії також розглянули проблемні питання розвитку позашкільної освіти в умовах реалізації адміністративно-територіальної реформи. Головна спеціалістка відділу закладів інтернатного типу з позашкільної та виховної роботи Інна Сіріченко, розповіла про позитивний досвід в цій галузі Глобинського району та ОТГ. Вона перерахувала досягнення місцевих вихованців. За 2016-2017 рік в об’єднаній територіальній громаді збільшилася кількість учнів, залучених до позашкільної освіти. На сьогодні в ОТГ 645 дітей відвідують 33 гуртки.

За інформаційно-аналітичну роботу Департаменту із зверненнями громадян відзвітувала головна спеціалістка відділу дошкільної та загальної середньої освіти Наталія Мордик. Вона прокоментувала виконання вимог Указу Президента з гарантування права на звернення до органів влади та місцевого самоврядування. 

— Значна увага приділяється роботі зі зверненням Героїв України, учасників АТО та представників пільгових категорій населення. Ми своєчасно надаємо відповіді на звернення, аби усунути всі недоліки та порушення якнайшвидше, — Наталія Мордик. 

Комісія затвердила питання про діяльність обласної психолого-медико-педагогічної консультації та створення ресурсного інклюзивного центру на її базі.

Прес-служба Полтавської ОДА