Департамент економрозвитку ОДА проконсультував ОТГ щодо ефективного планування майбутнього бюджету

Засідання колегії Департаменту економрозвитку Засідання колегії Департаменту економрозвитку

Сьогодні в Полтавській ОДА відбулося засідання колегії Департаменту економрозвитку, торгівлі та залучення інвестицій. Захід очолила директорка Департаменту Інна Іщенко. Його основна мета — якісне написання проектів програм економічного й соціального розвитку районів і міст області та планів соціально-економічного розвитку ОТГ на 2018 рік програм соціально-економічного розвитку, упорядкування держмайна та робота з запобігання проявам корупції.

Серед запрошених — перший заступник начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області Олена Калінчук, перший проректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доктор економічних наук, професор кафедри фінансів та банківської справи Наталія Педченко та інші.

Учасники заходу — представники економічних служб міст та районів, також голови та заступники голів об’єднаних територіальних громад і начальники управлінь, які розробляють плани соцеконом розвитку.

Інна Іщенко акцентувала увагу на необхідності розробки нового підходу до формування програм, який би враховував нові тенденції в усіх галузях і напрямках:

— Ми вже бачимо проект бюджету на 2018 рік, і наша програма повинна відповідати пріоритетним напрямкам. Щоб органи місцевого самоврядування не переписували програму з року в рік, змінюючи показники, а врахували слабкі сторони і продемонстрували сильні. Зосередилися на культурі, освіті, спорті, малому підприємництві, промисловості, аграрному комплексі — ми їх на це орієнтуємо.

Тобто, ОТГ мусять завчасно розробити ряд комплексних заходів із соціально-економічного розвитку для прийняття відповідного бюджету, як того вимагає чинне законодавство. Це дозволить ефективно й правильно увійти в новий бюджетний рік і в повному обсязі реалізувати заплановане.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко

Посадовиця зазначила, що кожен район приділяє увагу агропромисловому розвитку: інтенсивному садівництву, відкриттю сімейних ферм, створенню с/г кооперативів, органічному землеробству. Ці напрямки, як і розвиток дорожної інфраструктури, слід включити у відповідні розділи програми.

Втім, зауважила, деякі громади не мають програм підтримки малого та середнього бізнесу, на відміну від Решетилівського, Диканського та Гадяцького районів, які працюють в цьому напрямку, та чий приклад варто наслідувати. І створення робочих місць — основний показник розвитку економіки області та її районів.

Також закликала звернути увагу на розвиток туристично-рекреаційного потенціалу. Нам є що показати, але спершу слід створити сприятливі умови для популяризації. Наголосила на внесенні до програм таких важливих культурних проектів, як пам’ятка архітектури Більське городище, проект якого запланований на 2018-22 рр.

У Полтавській області 36 комплексних цільових програм, включених до програми соцеконом розвитку на 2017 рік. Департаменту повинні подавати на погодження всі програми, плани, а згодом надати звіти про їхнє затвердження.

Дві ОТГ не в повному обсязі використали субвенцію на розвиток інфраструктури. Ця субвенція не є перехідною. Без проектів та завчасного планування ці кошти будуть втрачені. Що стосується Чорнухинського, Оржицького та Диканського районів, відзначили в них надто уповільнений процес децентралізації.

Обговорили роботу по проектах міжнародної технічної допомоги та договорах із міжмуніципального співробітництва. Як взірець навели приклад Піщанської, Пришибської, Омельницької ОТГ Кременчуцького району, які створили та утримують Центри первинної медико-санітарної допомоги.

— Полтавщина займає перше місце по числу договорів із міжмуніципального співробітництва — 36 із 92 договорів в Україні реалізується у нас. Ми — лідери, і хочемо ними залишатися, — зауважила Інна Іщенко.

Зазначила й те, що за об’єднаними громадами майбутнє, а райони рано чи пізно підпорядкуються перспективному плану. Процес незворотній, тому закликала всіляко підтримувати ОТГ і працювати на розвиток. 

Своїм досвідом формування програм економічного і соціального розвитку поділилися представники Гадяцької та Карлівської райдержадміністрацій — Анастасія Опришко та Наталія Моторна.

Завідувач сектору управління державною та спільною власністю територіальних громад управління підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Департаменту Алла Касич доповіла про управління державним майном та питання реєстрації власності.

Ще кілька років тому цим питанням не приділяли значної уваги. Сьогодні ж задля ефективної організації роботи мусить проводитися щорічна інвентаризація майна та інші заходи, які полегшать розуміння його ефективного використання.

Прес-служба Полтавської ОДА