Департамент економічного розвитку Полтавщини визнали найкращим в Україні

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій

Сьогодні за участі керівництва Полтавської ОДА, голів райрад та РДА, представників громадських організацій пройшло розширене засідання колегії.

На розгляд винесли питання про підсумки економічно-соціального розвитку, виконання бюджету та стан реалізації проектів державного фонду регіонального розвитку в області за 2016 рік.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко наголосила, що високих показників та результативності вдалося досягти завдяки правильній організації роботи:

— Ще на початку 2016 року, взявши курс на глибокі регіональні реформи, ми почали будувати сучасну відкриту економічну модель. Вона стала фундаментом для зростання багатьох проривних секторів економіки, що дало можливість здобути гарні результати.

Розширене засідання колегії Полтавської ОДА

Полтавська область виробляє майже десяту частину всієї реалізованої промислової продукції України — це понад 125 млрд грн — та займає шосте місце в Україні.

За даними департаменту, Полтавщина — 4-й регіон за наповнюваністю Держбюджету. За минулий рік область забезпечила 21,2 млрд грн податків та зборів.

Також область входить до числа провідних експортерів та займає восьме місце за обсягами експорту товарів серед областей України та 11-е місце — за імпортом.

У 2016 році реалізовано 17 проектів місцевого та регіонального розвитку. Державна підтримка склала 80,8 млн грн. Місцеві бюджети на умовах обов’язкового співфінансування спрямували 23,5 млн. грн.

Валерій Головко Валерій Головко

Валерій Головко зазначив, що в понеділок на Раді регіонального розвитку Полтавський департамент економічного розвитку визнали найкращим в Україні. Також голова ОДА звернувся до голів райрад із проханням, щоб вони були відкриті для громади і пояснили модель стратегічного розвитку району на наступний рік:

— Люди, які проживають на вашій території, повинні чітко розуміти ціль, яку ви ставите щодо розвитку вашої території. Після того, як пройдете ці обговорення, люди побачать вашу мету і буде простіше сформувати карту розвитку території і реалізації тих проектів та ініціатив, які маєте. 

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА, зауважив, що завдяки стану економіки та роботі народного господарського комплексу області, стан виконання місцевих бюджетів можна охарактеризувати як цілком успішний:

— 2016 рік був одним із найуспішніших за всю історію незалежності України. План доходів виконано на 121%, в тому числі по загальному фонду більше ніж на 116%. Надійшло на 1 млрд 232 млн гривень більше плану, з них на планові надходження до загального фонду бюджету — 850 млн гривень. Надходження до бюджетів усіх рівнів по області склали понад 28 млрд гривень, а це на 3,5% більше за 2015 рік.

Павло Кропивка Павло Кропивка

Під час доповіді Валерія Балагури, начальника відділу роботи із зверненнями громадян, Валерій Головко зробив зауваження, що відділ працює недостатньо і він особисто перегляне його роботу за минулий рік:

— Ви сьогодні працюєте для людей, а не люди для вас. Якщо 15 днів чиновник використовує для вирішення — це плюс, а якщо 15 днів для відписки — це мінус, — говорить Валерій Головко. — Необхідно промоніторити роботи районних держадміністрацій і органів державної влади щодо вирішення звернень, а не відписок.

Також, голова ОДА, звертаючись до присутніх, наголосив, що депутати сьогодні повинні зробити максимально все, щоб покращити життя людей.

Прес-служба Полтавської ОДА