День Державного прапора України: у Полтаві нагородили дефлімпійців та помолилися за мир

Хода від пам'ятника Тарасу Шевченка до Івана Мазепи Хода від пам’ятника Тарасу Шевченка до Івана Мазепи

Сьогодні у Полтаві, з нагоди Дня Державного Прапора та 26-ї річниці Незалежності України, відбулися урочистості за участі керівництва області, представників органів виконавчої влади, місцевих органів самоврядування та громадськості.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулася церемонія підняття Державного Прапора України.

— Символ України — державний Прапор — це не просто стрічка. Це полотнище, просякнуте кров’ю захисників нашої держави та потом спортсменів, які захищають честь України на спортивних майданчиках світу. Під цим прапором народжуються нові українці. Бажаю вам міцного здоров’я, нових здобутків, злагоди та любові, — сказав голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Валерій Головко на покладанні Валерій Головко на покладанні

Спортсмени несли прапор України Спортсмени несли прапор України

Далі — колона, на чолі зі спортсменами, які з 18 по 31 липня в Туреччині брали участь у Дефлімпійських іграх серед спортсменів з вадами слуху, з полотнищем Державного Прапора від пам’ятника Шевченку пройшла до Соборного майдану, до пам’ятника Гетьману України Іванові Мазепі. Там відбулося урочисте покладання квітів та привітання усіх, хто розбудовує нову українську державу та наповнює Незалежність країни справжнім змістом.

Тут вшанували пам’ять усіх поборників Незалежності України. Схилили голови перед родинами загиблих учасників АТО, перед захисниками держави та подякували усім, хто представляє Україну на міжнародному рівні.

У день Державного Прапора України, голова Полтавської ОДА Валерій Головко та керівник обласної ради Олександр Біленький вручили сертифікати на отримання грошової винагороди полтавським спортсменам-дефлімпійцям, які здобули перемогу.

Валерій Головко Валерій Головко

Покладання квітів до пам'ятника Іванові МазепіПокладання квітів до пам’ятника Іванові Мазепі

Присутні на покладанніПрисутні на покладанні

Також, відповідно до наказу Президента України від 28 червня 2017 року, за значний особистий внесок у державне будівництво та розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм, присвоєно почесне звання «Народний художник України» скульптору Миколі Білику, який виготовив пам’ятник Іванові Мазепі. Почесну відзнаку майстрові вручив Валерій Головко.

— Символічно, що присвоєння мені почесного знаку сталося біля пам’ятника. Це дуже приємно. Свою роботу давненько не бачив, тому мені здається, що вона стала кращою, ніж була. Зайшов з того боку, який постраждав від вандалів. Це символічні пошкодження, які дають зрозуміти, що наші люди мало знають історію. Нам «радянщина» вбила в голову зовсім протилежне, ми практично не знаємо своїх героїв, своїх геніїв, — сказав Микола Білик.

По завершенню урочистостей, у Свято-Успенському соборі відбулася спільна молитва за Україну.

Прес-служба Полтавської ОДА