Делегація журналістів із Києва відвідала популярні туристичні місця Полтавщини

Полтавська область вважається центром культурної спадщини України, тому щороку сюди приїжджає чимало туристів. Задля збільшення потоку та інформування людей Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА влаштувало прес-тур територією області для стличних журналістів.

Протягом двох днів представники ЗМІ відвідали екскурсії та майстер-класи в різних куточках Полтавщини. У перший день прес-туру в селі Петрівка вони ознайомилися із садибою зеленого туризму «Золота сота», а в Опішні побували в Національному музеї-заповіднику українського гончарства та взяли участь у майстер-класі з виготовлення глиняних виробів. 

Також журналісти відвідали музей українського весілля у селі Великі Будища та стали учасниками весільного обряду з використанням українських звичаїв. На другий день на медійників чекав майстер-клас із виготовлення галушок та екскурсія приватною пивоварнею з дегустацією. 

Очільниця Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Лариса Оніщук зазначає, що останнім часом саме гастрономічні екскурсії набирають найбільшої популярності:

— Людям цікаво не просто отримати інформацію, але й спробувати зробити щось власними руками і навіть скуштувати це. Сучасний турист потребує не тільки розваг, але й різноманітності у відпочинку.

Минулого року для преси провели подібний прес-тур гоголівськими місцями. Тоді журналісти відвідали історичні місця з життя Миколи Гоголя та Полтавський краєзнавчий музей.

— Нині представники столичних ЗМІ відкрили для себе та власної аудиторії невідомі раніше місця, яких не було в програмі тогоріч. Протягом двох днів журналісти побували на об’єктах, взяли участь у різних атракціях. Це промоція наших туристичних об’єктів, щоб люди дізнавались про нас і приїздили на Полтавщину, — говорить Лариса Оніщук.

Наостанок журналісти відвідали музей Володимира Короленка, куди завітав і голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Оскільки Полтавщина має унікальну історичну спадщину, обласна адміністрація, спільно з Управлінням інфраструктури та туризму, розробили концепцію привабливості області та привернення уваги туристів.

Валерій Головко ознайомлюється з експозицією Валерій Головко ознайомлюється з експозицією

Експонати Експонати

Довкола туристичних об’єктів, відомих завдяки нашим землякам, фахівці планують налагодити інфраструктуру. Нині розроблена концепція ремонту доріг, адже вкрай важливим є і питання, як діставатися до цих місць. 

Голова Полтавської ОДА зазначив, що область має складну ситуацію стосовно стану доріг. Та, завдяки злагодженій роботі влади, це питання зрушилося з мертвої точки.

— Ми перейшли на довгострокову програму, адже короткострокова не дає серйозного результату і люди не відчувають позитивних змін. Ми маємо чітке розуміння того, що у нас буде через 5 років по медицині й освіті, — стверджує Валерій Головко. — У нас пріоритетна реформа — це децентралізація. Створюються нові потужні громади. Тому нові дороги, як судини в організмі, повинні це зв’язати. І депутатський корпус має повне порозуміння щодо подальших дій. 

Журналісти з Києва подякували голові Полтавської ОДА за формат роботи та зауважили різноманітність екскурсій та наявність програм і квестів для різних вікових категорій. Також вони стверджують, що вже проїхали кількома областями України, але не у всіх регіонах тамтешні голови приїжджають на зустріч із ними.

Прес-служба Полтавської ОДА