Декларація секретарки Олександра Мамая: подарований будинок та «незадекларовані» квартира й земля в центрі Полтави

Лідія Дубець Лідія Дубець | Фото з архіву «Полтавщини» (18 листопада 2014 року)

Декларація Лідії Дубець — секретарки Олександра Мамая та сестри Людмили Мамай — виявилась «неповною» та має багато підстав для роздуму

17 березня 2017 року помічниця Олександра Мамая Лідія Дубець, яка приходиться сестрою його екс-дружині Людмилі Мамай, подала електронну декларацію про доходи за 2016 рік. Це була виправлена декларація, адже у першій Лідія Анатоліївна не вказала частину нерухомості. Проте дані щодо її нерухомості навіть у виправленій декларації не збігаються з даними державного реєстру нерухомості.

Отже, згідно з остаточною декларацією, Лідія Дубець мала у 2016 році у власності наступну нерухомість:

  • будинок у Полтаві (132 м²);
  • земельну ділянку у Полтаві (887 м²).

Право власності на свою нерухомість Лідія Дубець отримала у 2016 році. У декларації вона вказала подарунок у негрошовій формі. Вартість подарунка та оголошена вартість будинку збігається.

З цього робимо висновок, що будинок помічниці міського голови подарували. Дарувальник у декларації вказаний — це Анатолій Портненко. Людина з таким ім’ям балотувалась у 2015 році до Горішньоплавнівської міськради (станом на 2015 Комсомольська) від партії «Совість України».

Право на ділянку Лідія Дубець отримала у той же день, що й будинок. Зауважимо, що у першій декларації вона не вказала цю земельну ділянку. Такі подарунки й великий шмат землі привернули нашу увагу. Ми отримали інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, щоб дізнатися більш детальну інформацію.

Результат: дані реєстру, станом на 11 травня, не збігаються з декларацією. Наприклад, в інформаційній довідці з держреєстру немає даних про земельну ділянку, площею 887 м², яка вказана у декларації за 2016 рік.

Проте, помічниця міського голови все одно має більше нерухомості, ніж вказано в її декларації. Зокрема, крім подарованого в 2016 будинку, їй належить:

  • квартира у Полтаві (120 м²);
  • земельна ділянка (275 м²);
  • нежитлова будівля у Полтаві (площа невідома).

Згідно з реєстром, квартира, що перебуває у власності Лідії Дубець з 2010 року, знаходиться на провулку Чайковського. Саме за цією адресою був зареєстрований ФОП Олександра Мамая (нині закритий). Цю ж квартиру він, на сайті партії «Совість України», вказує місцем своєї прописки.

Інформація з сайту партії «Совість України» (sovistukr.at.ua)

Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Земельна ділянка, площею 275 м², яка знаходиться в центрі Полтави на вул. Новий Базар, 2 потрапила в оренду секретарці міського голови у 2011 році. За відповідне рішення проголосувала міськрада. Вже у 2014 році депутати продовжили оренду до 2019 року.

Ми надіслали запит, щоб дізнатися, хто з депутатів голосував за ці рішення. У відповідь ми отримали витяг з протоколу голосування по цьому питанню у 2011 році. У наданні витягу з протоколу по голосуванню за 2014 рік нам відмовили. У протоколі зазначено, що проголосували одностайно усі 37 з присутніх у міськраді (36 депутатів та міський голова).

Тобто, за таке рішення голосували начальник Лідії Дубець Олександр Мамай, її племінниця Ірина Климко та навіть опозиційний депутат Олександр Шамота. Хоча й зауважимо, що чинне на той час законодавство не змушувало депутатів попереджати про конфлікт інтересів й це питання відводилось більше на розсуд обранців.

Нежитлова будівля, яку не задекларувала Лідія Дубець, також має адресу вул. Новий Базар, 2. За цією адресою зареєстровано приватне виробничо-комерційне підприємство «Флінт», засновником якого є Анатолій Портненко — чоловік, який подарував Лідії Анатоліївні будинок у 2016 році.

Крім того, цікаві факти є серед задекларованих Лідією Дубець доходів. Крім зарплати та соціальної допомоги, жінка задекларувала 332 тис. грн доходу від відчуження нерухомості. У декларації вказано, що жінка продала нежитлову будівлю підприємству «Полтава Реал Естейт Груп». Це підприємство займається продажем та здаванням нерухомості в оренду й належить племінницям Лідії Дубець: Наталії Мамай-Кириченко та Ірині Климко.

Щоб підтвердити факт купівлі нерухомості у Лідії Дубець, ми отримали ще одну інформаційну довідку. Цього разу про нерухомість, що перебуває у власності «Полтава Реал Естейт Груп».

Довідка підтвердила, що у 2016 році це підприємство придбало господарчу будівлю, площею 147 м² за адресою Новий базар, 2. Крім того, це підприємство має нежитлову будівлю на вулиці Курчатова та нежитлове приміщення у будинку за адресою Майдан Незалежності, 1б, де знаходиться й зареєстрований полтавський офіс партії «Совість України».

Зауважимо, що згідно з витягом з МВС, на «Полтава Реал Естейт Груп» зареєстрована низка солідних легковиків та одна вантажівка:

  • Toyota Corolla (2014 р.в.)
  • Mercedes-Benz s-500 (2013 р.в.)
  • Toyota Land-Cruiser 200 (2017 р.в.)
  • Citroen Berlingo (2017 р.в.)
  • Mudan MD 1044L (2008 р.в.)

Ми хотіли дізнатися, навіщо агентству з продажу нерухомості ці автомобілі, але за вказаним в реєстрі юросіб контактним номером нам відповіли, що такого підприємства тут немає.

Зателефонували ми й до Лідії Дубець, щоб вона пояснила невідповідність між її декларацією та даними реєстру нерухомого майна. Жінка повідомила, що все вищезгадане нерухоме майно вже давно не в її власності. Зараз вона має лише задекларований будинок.

Тоді ми зателефонували на гарячу лінію Міністерства юстиції та запитали, яка ймовірність хибних даних у інформаційній довідці. Нам відповіли, що дані актуальні, єдине — що існує ймовірність потрапляння у витяг даних людей з ідентичними ініціалами.

Враховуючи вищевикладене, малоймовірно, що мова йде про повну тезку помічника міського голови, тому або не до кінця відвертою з нами була Лідія Дубець, або працівник Мін’юсту. Проте, зауважимо, що НАЗК може легко перевірити актуальність даних та закрити це питання.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»