Де на Полтавщині збудують транспортні розв’язки з рухом по колу

Зміни до Правил дорожнього руху у пункті проїзду передбачають перехрестя з рухом по колу. Відтепер – перевага у того, хто рухається по колу.

Фахівці відділу експлуатації Служби автомобільних доріг підготували пропозиції щодо влаштування додаткових розв’язок кільцевого типу. Такі перехрестя допоможуть знизити аварійність на автодорогах загального користування.

Задля безпеки учасників дорожнього руху, на автодорогах, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг, планується збільшення кількості транспортних розв’язок в одному рівні кільцевого типу на найбільш небезпечних перехрестях.

– Наразі існує 3 розв’язки кільцевого типу – в Машівському, Лубенському та Кременчуцькому районах. Тут ми плануємо встановити додаткові знаки, аби елементи інфраструктури відповідали діючим Правилам дорожнього руху, – розповідає начальник Служби автодоріг Володимир Трояновський.

Додатково ж планується влаштувати 6 перехресть з рухом по колу. Свої пропозиції Служба автодоріг направила до Укравтодору. Там їх підтримали та вже в найближчий час розпочнеться робота з проектування майбутніх кільцевих розв’язок.

010

– Планується будівництво розв’язок на перетині автодороги Р-42 Лубни-Миргород-Опішня-/Н-12/ та декількох територіальних доріг. Ми подали пропозиції, аби влаштувати розв’язки в Миргородському, Шишацькому, Зіньківському, Котелевському, Хорольському районах, – зазначає Володимир Трояновський.

До квітня в Україні не було єдиного правила пріоритетності доріг під час проїзду перехресть з рухом по колу. Вони можуть регулюватися світлофорами, знаками пріоритету або просто правилом рівнозначних доріг (перешкода праворуч).

У всіх країнах Європи діє єдина схема руху по колу «Roundabout», згідно з якою перевага завжди у тих автомобілів, які вже знаходяться в колі. Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після введення в дію схеми «Roundabout», аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області