Чверть мешканців Полтавщини вже підписали декларації з сімейними лікарями

Сьогодні на апаратній нараді в Полтавській ОДА обговорили виконання в області загальнонаціональної кампанії з вибору лікаря «Лікар для кожної сім’ї», роботу оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів і техногенно-екологічну безпеку та надзвичайні ситуації, що виникли в області.

Про хід медичної реформи та реалізацію кампанії «Лікар для кожної сім’ї» на Полтавщині розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Сьогодні, реалізуючи Закон України «Про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги населенню України», на Полтавщині підвищують її доступність та якість, зокрема в сільській місцевості. Держава перейшла на новий рівень відносин між пацієнтом і лікарем. Тепер вона — замовник в особі Національної служби здоров’я, а постачальник послуг — заклади ПМСД, фізичні та юридичні особи, які цю допомогу можуть надавати.

Віктор Лисак розповів про проведення аудиту й аналізу медичної інфраструктури, які уможливили перехід на роботу з Нацслужбою здоров’я і надання мешканцям області рівних можливостей для укладання декларації з лікарем:

— На сьогодні 75% робочих місць сімейних лікарів забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до медичних інформаційних систем. Вони укомплектовані й готові до підписання декларацій та прийому пацієнтів. Амбулаторії, ЦПМСД на 100% забезпечені комп’ютерною технікою.

На апратній нараді в Полтавській ОДА На апратній нараді в Полтавській ОДА

Допрацювати й підтягти показники посадовець порадив колегам Пирятинського, Гребінківського, Козельщинського Кременчуцького району й частково по Кременчуку.

На початку квітня цього року у громадян з’явилася можливість обрати свого лікаря (сімейного лікаря, дільничного терапевта і дільничного педіатра) й підписати з ним декларацію.

— Це надзвичайно великий екзамен для самої системи охорони здороов’я, коли лікар мусить віч-на-віч поговорити з кожним майбутнім пацієнтом і визначити обсяг своєї роботи, — зазначив Віктор Лисак. — Укладаючи декларацію з певним лікарем, ми повідомляємо державі, в який заклад через Національну службу здоров’я надходитиме плата за наше лікування.

Посадовець нагадав, що декларація — не юридичний документ і не укладається раз і назавжди. Її можна буде переукласти з іншим лікарем, якщо попередній вибір вас не задовольнив. Знайти інформацію про лікарів можна на інформаційних стендах і на сайтах медзакладів. За місцем прописки чи проживання обирати лікаря не обов’язково.

Лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він набрав граничну кількість пацієнтів, яку обслуговуватиме. Так для сімейного лікаря це 1800 пацієнтів, для терапевта — 2000, для педіатра — 900. Для лікарів у сільській місцевості ці цифри можуть бути більшими з відповідною оплатою. На сьогодні на первинну ланку медико-санітарної допомоги за одного пацієнта державою передбачено 240 грн.

Головний лікар області анонсував у червні запуск Національної служби здоров’я України, у липні — початок фінансування закладів ПМСД за новою моделлю, повний перехід на яку відбудеться в 2019 році. На сьогодні в області працює 35 ЦПМСД, 784 лікаря мають цифровий підпис і підписують декларації. Окрім того, мешканці області можуть укладати декларації з приватними структурами.

На 1 червня цього року в області підписано понад 380 тисяч декларацій. За кількістю це шосте місце серед областей. Але у відсотковому співвідношенні до загальної кількості мешканців 25% населення — це третє місце по Україні. 

Андрій Пісоцький, Олег Пругло Андрій Пісоцький, Олег Пругло

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зазначив, що його родина вже обрала фахівця, якому довірила своє здоров’я. Тож закликав присутніх якомога швидше зробити цей крок:

— Давайте спрямуємо сили, щоб весь наш колектив підписав декларації. І ми надали приклад іншим, як слід працювати й втілювати цю надважливу реформу.

Про роботу оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів доповів начальник ГУ юстиції Полтавської області Олег Тимченко. За 2017 рік штаб провів дев’ять засідань, отримав 29 звернень на цілодобові телефонні гарячі лінії, запобіг рейдерському захопленню Рижівського гранітного кар’єру та аргофірми Оржицької.

— В цьому році з початком посівних робіт відновив роботу й наш штаб. На сьогодні вже маємо шість звернень і чотирнадцять дзвінків на гарячі лінії. Перевіряємо кожне звернення, роз’яснюємо сторонам їхні права та виїжджаємо на місця, коли є така необхідність. Завтра плануємо п’яте в цьому році засідання, — розповів голова штабу, заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Віктор Стеблянко Віктор Стеблянко

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події в області розповів начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко

Основним травневим заходом цивільного захисту в області стали спільні навчання з ліквідації наслідків лісової пожежі Їх провели на території Новосанжарського району. В ході навчання представили більше двадцяти одиниць сучасної техніки, зокрема пожежний потяг. Тренування відбулося за участі Полтавської ОДА, ГУ ДСНС, Новосанжарської РДА, Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці та інших.

Прес-служба Полтавської ОДА