Чому виникає біль у шлунку та як з нею боротись?

Хвилювання, стреси, великі навантаження (у тому числі емоційні та інформаційні), недосипання і неправильне харчування — все це відбивається на організмі, і, в першу чергу, на шлунково-кишковому тракті. Тому важливо проходити профілактичні огляди у гастроентеролога — лікаря, що спеціалізується на діагностиці і лікуванні захворювань травної системи.

Причинами болю в животі можуть бути: 

  • будь-який розлад або надмірне напруження травного тракту з-за стресу, нетравлення, печії;
  • жовчні камені;
  • виразкова хвороба;
  • синдром роздратованого кишечника;
  • переїдання і голод;
  • харчове отруєння;
  • гастрит і т. д.

І, звичайно ж, якщо виникають гострі або постійні ниючі болі в області живота, відразу ж необхідно звернутися до лікаря-гастроентеролога і пройти всі необхідні обстеження шлунка і кишечника.

Прийом гастроентеролога в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» складається з усного опитування пацієнта, огляду і призначення діагностичних або лікувальних процедур. При першому зверненні лікар уточнює основні скарги на здоров’я, просить перерахувати симптоми нездужання, вказати перенесені раніше захворювання та спадкову схильність до них. Причиною виникнення низки скарг на самопочуття можуть виявитися неправильне харчування, куріння, зловживання алкоголем, стреси, а також деякі лікарські препарати. Тому важливо якісно провести опитування і з’ясувати особливості способу життя.

У медичному центрі «ОН Клінік Полтава» обладнання експертного класу дозволяє проводити ендоскопічні обстеження високого рівня точності, транслюючи зображення досліджуваного органу на екран монітора. Висока деталізація допомагає швидко поставити вірний діагноз і підібрати для пацієнта індивідуальну схему лікування. 

Також лікарі медичного центру «ОН Клінік Полтава» застосовують технології ультразвукової діагностики та широкий спектр лабораторних досліджень для уточнення загальної клінічної картини.

Всім відомо, що попередити хворобу набагато простіше (а в наш час і дешевше!), чим лікувати. Набагато легше і результативніше лікується будь-яка недуга на ранній стадії захворювання. Тому при появі болю в області шлунка, записуйтеся на прийом до лікаря-гастроентеролога за посиланням. Будьте здорові!

Андрій ПЕТРОВ