Чоловіка, який сів у лубенське таксі із гранатою у кишені, засудили до 2 років умовно

Два роки умовно отримав пасажир лубенського таксі, у кишені якого мало не розірвалася граната

У травні 2016 року поліція повідомила про те, як в Лубнах в кишені у пасажира таксі мало не розірвалася гранта. Як тоді пояснила місцева поліція, спрацював запал, проте чоловік встиг в останній момент від’єднати його від корпусу. Пасажир отримав опіки I та II ступенів тяжкості. Пізніше обласна поліція підтвердила, що це була бойова граната Ф-1. Проте, невідомо було, звідки вона у парубка.

ГРАНАТА В ТАКСІ

Згідно з даними реєстру судових рішень, вирок хлопцю винесли вже через місяць. Враховуючи попередні подібні справи, ми очікували дещо довшого судового розгляду. Наприклад, ветеран АТО з Кобеляцького району отримав вирок через 4 місяці після того, як у нього знайшли гранатомет.

Попри це, хоч із запізненням, публікуємо подробиці судової справи, де пояснюється, звідки у 23-річного чоловіка взялася граната, та який вирок він отримав.

За даними з офіційного сайту Лубенського міськрайонного суду та реєстру судових рішень, подія сталася рано вранці 8 травня. Напередодні увечері Ігор Чабаненко знайшов гранату Ф-1 на березі річки Сула, поблизу «Лисої Гори» в Лубнах. Далі він замовив таксі і, коли сідав у нього, граната здетонувала.

Поліція, яка приїхала оформити подію, кваліфікувала випадок за ч.1 ст. 263 ККУ (Незаконне поводження з вибуховими речовинами). Чоловіку загрожувало від 3 до 7 років позбавлення волі.

Тому 31 травня Ігор Чабаненко уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Згідно із нею, він повністю визнає провину. Натомість його засуджують до трьох років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки.

Саме цю угоду затвердив суддя Олег Волювач. Протягом двох років Ігор Чабаненко має повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання та роботи, періодично з’являтися на реєстрацію в ці органи, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»