Чоловік, який надсилав поштою наркотики до СІЗО, отримав 6 років тюрми

Місця для паління на території Полтавського СІЗО Місця для паління на території Полтавського СІЗО

Шишацький суд засудив до 6 років ув’язнення чоловіка, який продавав на надсилав у СІЗО метамфетамін

Шишацький райсуд Полтавської області виніс вирок мешканцю району Руслану Б., який торгував метамфетаміном і «попався», коли відправив його замовнику у СІЗО. 30 серпня суддя Дмитро Сиволап засудив його до 6 років ув’язнення із конфіскацією половини майна. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Слідчі з’ясували, що 22 лютого 2017 року він надіслав «Укрпоштою» до Полтавського слідчого ізолятора 0,01 г метамфетаміна. Наркотик сховав у скляній колбі між шарами смальцю. 10 березня посилка дійшла і поліцейські знайшли «вінт». Руслан Б. Пояснив, що надсилав його на прохання колишнього колеги по роботі, який дав і грошей на пересилку.

Також правоохоронці виявили ще 2 випадки продажу наркотиків. 26 березня та 30 березня у Диканці він продав залегендованій особі два шприці з метаметаміном по 450 грн кожен. Ще раніше, восени 2016 року, знайшов кущі коноплі, зірвав з них бічні стебла з верхівками і залишив для власного вживання.

На суді Руслан Б. Пояснив, що брав для продажу «вінт» у третьої особи, які повністю віддавав кошти від продажу. Другий раз віддати їх не встиг і залишив тимчасово вдома, але його затримала поліція.

Заслухавши покази свідків та обвинуваченого, а також матеріали справи, суд вирішив не вірити Руслану Б. Суддя Дмитро Сиволап розцінив його слова як спробу зменшити покарання. Крім того, з 2012 року Руслан Б. проходив замісну метадонову терапію, намагаючись вилікуватись від наркотичної залежності. При цьому він свідомо розповсюджував наркотики серед інших осіб. Цю обставину врахували як обтяжуючу.

Врахувавши усе вищезазначене, суд визнав винним Руслана Б. у незаконному виготовленні, придбанні та зберіганні психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ч.1 ст.307 ККУ) та повторному збуті наркотиків і пересиланні їх до місць позбавлення волі (ч.2 ст.309 ККУ). За сукупністю злочинів йому призначили 6 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Враховуючи те, що з 30 травня по 30 серпня Руслан Б. був у СІЗО, цей час йому зарахували цей час у строк відбування покарання. Період з 30 травня по 20 червня рахували як день у СІЗО за два у в’язниці (за законом Савченко). З 21 червня по 30 серпня вже один день йшов за один (через скасування закону Савченко).

Нагадаємо, у червні Ленінський райсуд Полтави виправдав вже екс-майора внутрішньої служби виправної колонії Дмитра Нікітана, якого затримали за підозрою у постачанні наркотиків в’язням. Він заявив, що є наркозалежним і коноплю з метамфетаміном носив для себе. Оскільки чоловік пройшов терапію, справу закрили.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»