Чоловік, який кинув гранату у кафе в Горішніх Плавнях, відбувся умовним терміном

До двох років умовно засудили другого чоловіка, який 1,5 роки тому хотів підірвати гранатою кафе в Горішніх Плавнях

Комсомольський міськсуд Полтавської області виніс вирок 21-річному Ігорю Діденку, який 1,5 роки тому ледь не підірвав гранатою кафе у Горішніх Плавнях (тодішній Комсомольськ). 21 липня суддя Тетяна Куц затвердила угоду, яку той уклав з прокурором і засудила його до 2 років умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Як з’ясували слідчі, в ніч з 2 на 3 грудня 2015 року Ігор Діденко придбав у невідомого гранату Ф-1 із запалом від гранати УЗРГМ-2. Вже вдень 3 грудня він, разом із знайомим Олександром Тягієм мало не підірвав кафе-бар «12 стільців», що по вул. Героїв Дніпра, 75, у Горішніх Плавнях.

Для цього Олександр Тягій спочатку розбив вікно бару, а потім Ігор Діденко намагався закинути у приміщення гранату. Одне скло у вікні не розбилося, тому гранату зрикошетило і вона розірвалася на вулиці. Ніхто з відвідувачів не постраждав — вони були лише сильно налякані.

Взрыв гранаты и стрельба возле комсомольского кафе. 03.12.2015

Коли на місце прибула поліція, то вона затримала лише Олександра Тягія. Його товариш встиг втекти. 12 лютого 2016 року суд призначив Тягію 3 роки ув’язнення. Ігор Діденко перебував у розшуку.

Менше, ніж за 2 місяці його вдалося знайти. Діденка взяли під варту із заставою у 110 240 грн, які за нього внесли 7 квітня 2016 року. Наступного дня, 8 квітня, Індустріальний районний суд Дніпропетровська засудив його до 4 років ув’язнення з іспитовим строком — 2 роки.

Ще за рік, 24 травня 2017 року, чоловік уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Саме її і затвердила суддя Тетяна Куц 21 липня.

Ігоря Діденка визнали винним у носінні, зберіганні та придбанні бойових припасів (ч.1 ст.263 ККУ) та хуліганстві із застосуванням предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень (ч.4 ст.296 ККУ). Його засудили до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки. Невідбуту частину покарання за рішенням дніпровського суду зарахували до вироку полтавського суду. Той тиждень, який обвинувачений просидів у СІЗО, зарахували як два. Також суддя постановила повернути гроші заставодавцю.

Протягом 30 днів Ігор Діденко може оскаржити вирок в Апеляційному суді Полтавської області.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»