Члени міськвиконкому визначили уніфікований зразок покажчиків вулиць Полтави

Сьогодні міський голова Олександр Мамай провів засідання виконкому. На ньому затвердили рішення «Про зразки типів покажчиків найменування вулиць, провулків, площ, майданів, бульварів, проспектів, узвозів та номерів у Полтаві». Відповідно до цього, запропонують встановити єдиний зразок типу покажчиків.

Сьогодні на розгляд виконкому запропонували варіанти табличок. Над розробкою усіх характеристик найменувальних покажчиків працювала велика робоча група. До неї увійшли спеціалісти управління містобудування та архітектури, комунального підприємства «ЖЕО-2» та комунальної організації «Інститут розвитку міста», а також депутати міської ради і представники громадських організацій. Під час роботи брали до уваги досвід інших міст України, де вже встановлені таблички уніфіковані.

— Чи не кожен активний учасник, який входив до робочої групи, пропонував свій варіант таблиць, — зазначив начальник управління містобудування та архітектури міськвиконкому, головний архітектор міста Микола Шевельов. — Розглядалися пропозиції щодо кольору фону та надпису, розміру та стилю шрифту, та загалом типу самої конструкції. 

Питання з типами покажчиків вирішували під час об’їзду міста профільним заступником міського голови та працівниками «ЖЕО-2», які визначали оптимальність розмірів для різних будівель, що знаходяться на балансі міста. Так було визначено три типи:

  • тип 1 — 1300×300 мм;
  • тип 2 — 900×210 мм;
  • тип 3 — 600×140 мм. 

Серед запропонованих зразків в ході обговорень на засіданні художньої ради визначилися із остаточним виглядом покажчика, який ліг в основу створення сучасних варіантів. У якості основи матеріалу рекомендується використати композитні панелі.

— Матеріал, з якого виготовлять покажчики з назвами вулиць, складатиметься з трьох шарів. Уже визначили розміри графічної інформації та спосіб її нанесення. Передбачено також і опис шрифту для написання основної та другорядної інформації, — зауважив начальник управління містобудування та архітектури міськвиконкому Микола Шевельов. Даним рішенням міськрада рекомендує власникам, балансоутримувачам привести у відповідність покажчики найменувань вулиць, провулків, площ, майданів, бульварів, проспектів, узвозів та номерів у місті.

Начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Микола Шевельов Начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Микола Шевельов

— Затвердження зразків типів покажчиків — лише перший крок. Наступний етап — виготовлення покажчиків, чим займатиметься ЖЕО-2, та робота інспекції по контролю за благоустроєм із власниками, балансоутримувачами, управителями будинків щодо використання цих рекомендацій, — зазначив головний архітектор міста Микола Шевельов.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради