Через зміни КПК усі слідчі Полтавщини будуть змушені звертатися з клопотаннями до Октябрського райсуду

Октябрський районний суд міста ПолтаваОктябрський районний суд міста Полтава | Фото Миколи Лисогора

Через внесення поправок в КПК України з 16 березня усі слідчі Полтавської області будуть змушені звертатися з будь-якими клопотаннями до Октябрського райсуду міста Полтава

Під час брифінгу керівництва Слідчого управління поліції Полтавщини заступник начальника ГУНП Полтавщини — начальник слідчого управління Володимир Тимошко розповів, в чому ж саме ускладниться робота не лише слідчого управління, а й всієї правоохоронної системи після внесення поправок до Кримінального процесуального кодексу України за авторством народного депутата Андрія Лозового.

Зміни до КПК України були прийняті 3 жовтня 2017 року, вони більше відомі під назвою «поправка Лозового». За словами Володимира Тимошка, про суть поправок стало відомо вже після їх прийняття.

— Будь-який закон приймається для того, щоб нормативно ліквідувати прогалини у відносинах із суспільством. Тобто будь-який закон покликаний упорядкувати те, що в суспільстві ще не упорядковано. Але про цю поправку я так сказати не можу, — зауважив Володимир Тимошко. — Прийняття цієї поправки викликає подив як у юристів, так і у правоохоронців.

Юрій Сулаєв та Володимир Тимошко Юрій Сулаєв та Володимир Тимошко

З 16 березня 2018 року всі клопотання, які будуть подавати слідчі або прокурори в рамках кримінальних проваджень — обрання міри запобіжного заходу, ухвала про обшук, ухвала про доступ до речей та ін., будуть розглядатися лише в тому суді, на території якого зафіксована юридична адреса органу поліції. Така адреса в Полтавській області, як і в інших областях, є лише у Головного управління Національної поліції в Полтавській обалсті.

— Таким чином, слідчі з Оржиці, Лубен, Миргорода, чи будь-якого іншого району, у разі необхідності звернутися з клопотанням до суду в рамках забезпечення кримінального провадження, повинні будуть звертатися лише до Октябрського районного суду Полтави. Як це буде проводитися технічно продумано не було, — розповів Володимир Тимошко.

Як повідомили у прес-службі Октябрського районного суду Полтави, в суді всього 10 слідчих суддів, які вповноважені розглядати подібні клопотання. А за словами Володимира Тимошка, така кількість суддів не є достатньою для забезпечення своєчасного розгляду клопотань.

Більше того, такої кількості слідчих суддів в Октябрському суді було недостатньо для обслуговування слідчого управління області, слідчого відділу СБУ, слідчих прокурорів і безпосередньо слідчих Полтавського районного відділу. Такі зміни тільки призведуть до суттєвого затягування та зриву досудового розслідування.

Нагадаємо, що 13 квітня 2012 року Верховна Рада України прийняла новий Кримінальний процесуальний кодекс України, розроблений робочою групою при Адміністрації Президента України Віктора Януковича.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»