Через спеку на Полтавщині обмежують рух вантажівок

Три пункти габаритно-вагового контролю встановили на шляхах Полтавщини, аби перевіряти вагу вантажівок. Ті, котрі перевантажені, вдень не їздитимуть, щоб не руйнувати розпечені високою температурою шляхи в області.

Вантажівка повільно заїжджає на залізні рейки. Електроніка визначає вагу машини і передає сигнал на комп’ютер, котрий видає вагу авто разом із вантажем. Якщо кількість тонн відповідає нормі – можна їхати далі, якщо ні – водій разом із транспортом відпочивають. До 22-ї години. Такий режим встановили на Полтавщині через спеку.

“Коли температура повітря перевищує 28 градусів, вантажівкам дозволяється перевозити максимум 24 тонни. Навантаження на вісь не повинне перевищувати 7 тонн”, – пояснив правила Володимир Нікіфоров, інженер вагового комплексу.

Таких комплексів на Полтавщині встановили три. Один із них – в урочищі Триби під Полтавою – інспектували чиновники.

“Інспектори “Укртрансбезпеки”, Облавтодор спільно з національною поліцією виявляють порушників, які везуть перегрузи та порушують чинне законодавство” – пояснює ідею голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк.

Чи то для картинки, чи то постійно, але зупиняють навіть тих, хто йде порожняком.

“Скільки ви днів в дорозі?” – запитуємо у водія, котрого зупинили для контролю. “Сьогодні з ранку виїхав”, – відповідає Юрій Андрійович.

– Що перевозите?

– Порожній, а навіть якщо завантажений, то завжди їду по закону, тобто без перегрузок”, – засвідчив шофер.

Доки температура повітря перевищує норму, транспорті засоби можуть рухатися тільки ввечері та вночі, після 22-ї години. Такі правила запровадили через спеку, аби вантажівки не руйнували дороги в області.