Через провалений тендер пільгові сніданки отримують 700 замість 12 000 полтавських учнів

Поки полтавські чиновники воюють з литовською фірмою «Понтем.УА», пільгові сніданки отримує вдесятеро менше учнів

Вчора на депутатській комісії з питань освіти та культури обговорили проблему шкільного харчування у Полтаві. Справа в тому, що Антимонопольний комітет Українизобов’язавУправління освіти Полтавського міськвиконкому скасувати тендер на послуги з організації шкільного харчування у 2018 році. Всі учні з пільгами могли залишитися без безкоштовних сніданків.

Через це 22 січня було скликано позачергове засідання Полтавського міськвиконкому. Чиновники прийняли рішення укласти додаткові угоди із 5 підприємствами, які постачали сніданки у 2017 році. Продовжити угоду можна максимум на 20% від суми переднього договору. За словами начальника управління освіти Лесі Марталішвілі, щоби прогодувати всіх пільговиків в школах міста, коштів вистачило б лише на 11 днів. Тому чиновники прийняли рішення обмежити кількість категорій дітей, які отримують безоплатне харчування з 12 до 3 законодавчо обов’язкових категорій: діти-сироти, діти з особливими потребами та діти з малозабезпечених родин.

На комісії депутати підтримали це рішення виконкому. Тепер за нього мають проголосувати на сесії 16 лютого. Начальник Управління освіти Леся Марталішвілі розповіла, що коштів за додатковими договорами має вистачити до кінця навчально року для трьох категорій. За дітей молодших класів і інших пільговиків платитимуть їхні батьки.

Всього у Полтаві в школах навчається близько 26 тисяч дітей. 12 тисяч мають пільги, але зараз тимчасово харчуються за кошти батьків. 500-700 учнів продовжують харчуватися за кошти міського бюджету.

Боротьба полтавських чиновників з «Понтем.УА»

Полтавські чиновники «воюють» із литовською фірмою «Понтем.УА». Це можна довести наступним чином.

Вся описана вище ситуація, склалася після того, як «Понтем.УА» почав боротися із полтавськими підприємцями за тендер з організації харчування у закладах освіти Полтави на 23 млн грн. Пропозиції цього підприємства відхилило управління освіти через відсутність деяких документів. Тоді литовське підприємство поскаржилося на інших учасників тендеру. АМКУ звернув увагу на скарги «Понтем.УА» і зобов’язав полтавське управління освіти скасувати тендер.

— «Понтем» вклинилося в нашу закупівлю і тепер ми не можемо завершити її. Антимонопольний комітет зобов’язав скасовувати торги й надіслав нам три листи, з яких не зрозуміло, як це зробити. Ми написали їм листа щоби отримати роз’яснення і другий місяць чекаємо від них відповіді, — розповідає Леся Марталішвілі.

Крім того, начальник управління освіти повідомила, що, якщо кошти по додатковим договорам на харчування закінчаться і управління не отримає відповіді від АМКУ, вона прийме рішення про оголошення нового тендеру, хоч на неї після цього відкриють кримінальне провадження.