Через атаку віруса-шифрувальника, у Полтаві не працюють «Ощадбанк», «Нова Пошта» та «Укртелеком»

Повідомлення, яке залишає вірус на зараженому комп’ютері Повідомлення, яке залишає вірус на зараженому комп’ютері

В Україні поштові, енергетичні та банківські установи зазнали хакерських атак новим вірусом-шифрувальником, тому їхні філіали у Полтаві працюють із перебоями або не працюють взагалі

Низка комп’ютерів підприємств енергетичної, банківської та поштової сфери в Україні зазнали атак комп’ютерним вірусом — аналогом WannaCry. Через це їхні відділення у Полтаві частково або повністю паралізовані. Інформацію офіційно підтвердили близько 5 підприємств.

Новий вірус-шифрувальник має назву Petya.A. Його охрестили аналогом активного у травні вірусу WannaCry, бо діє він схожим чином. За інформацією спеціалістів з кібербезпеки, найбільше вірусу піддалися комп’ютери на операційних системах Windows 7. На установ вірус потрапляв з електронної пошти. Співробітники відкривали листи із шкідливими додатками.

Після перезавантаження системи користувачі бачать пропозицію відправити $300 у біткоінах на гаманець. На поштову адресу, зазначену у повідомленні користувач має відправити назву свого гаманця, з якого відбулася проплата, із ключем. У відповідь йому обіцяють відправити код, який має розблокувати файли ураженого комп’ютера.

Яким саме чином впливає на файли вірус Petya.A поки невідомо.

Про атаку вірусу на офіційних сайтах або сторінках у Facebook та Twitter повідомили:

  • Нацбанк України (попередження для банків);
  • Ощадбанк (обмежений функціонал послуг, що надаються клієнтам);
  • Нова Пошта (інформаційні системи відділення та контакт-центр тимчасово не обслуговують клієнтів);
  • Укртелеком (не працює контакт-центр та комп’ютерні системи центру обслуговування абонентів, обслуговування у ручному режимі).

Крім того, «Полтавщині» відомо, що атак зазнали і комп’ютери у редакції «Зорі Полтавщини». За словами депутата міськради Юліана Матвійчука, вірус «положив» сервери у виконкомі Полтавської міськради, «Полтаваобленерго» та низки банків. Наразі сайт міськради не працює.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»