Частина техніки, вилученої на місці незаконного видобутку піску під Полтавою, належить облавтодору

Частина техніки, яку поліція виявила на місці незаконного намивання піску Частина техніки, яку поліція виявила на місці незаконного намивання піску

Поліція арештувала техніку «Полтавського облавтодору», вилучену тиждень тому на місці незаконного видобутку піску у лісі під Полтавою

Октябрський райсуд Полтави дав дозвіл на арешт частини техніки ДП «Полтавський облавтодор». Її вилучили правоохоронці на місці незаконного видобутку піску у лісі під Полтавою. Крім автодору, там була техніка полтавського лісгоспу та ще однієї приватної фірми. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ.

Нагадаємо, 6 червня поліція повідомила про виявлення місця незаконного намивання піску між селами Терешки та Марківка Полтавського району. У результаті обшуків 31 травня правоохоронці вилучили гусеничний бульдозер, фронтальний навантажувач, вантажівку ЗІЛ, екскаватор, земельний снаряд для намивання піску, зразки піску тощо.

Пожежна водойма у лісі між Терешками та Марківкою Пожежна водойма у лісі між Терешками та Марківкою

9 червня, за три дні після повідомлення, прокурор звернувся до суду з клопотанням про арешт вилученого майна. Згідно з матеріалами слідства, частина вилученої техніки належить держпідприємствам. Зокрема, навантажувач є власністю ДП «Полтавський облавтодор», а ЗІЛ та трактор з причепом — ДП «Полтавське лісове господарство». Екскаватор належить полтавському ТОВ «Солта». Власником та керівником фірми є прописаний у Лубенському районі Олександр Трубка.

Згідно із текстом ухвали, відповідне кримінальне провадження за ознаками порушення правил використання надр було відкрите ще 8 листопада 2016 року. Поліція перевіряє той факт, що на території Терешківської сільради намивали пісок під виглядом будівництва протипожежного водоймища. Влаштування водозабірної площадки сільрада погодила у серпні 2016 року.

Щоб дізнатися, звідки взялася техніка облавтодору на місці можливого незаконного видобутку піску, «Полтавщина» спробувала зв’язатися із представниками держпідприємства. Для отримання цієї інформації нам порадили звернутися із відповідним запитом.

Слідчий суддя Ірина Блажко погодила клопотання та дозволила арештувати техніку та пісок. Зразки піску зберігатимуть у Слідчому відділі ГУНП в Полтавській області. Трактор з причепом та навантажувач передали на зберігання «Полтавському облавтодору», а екскаватор — «Полтавському лісовому господарству».

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»