«БПП» Полтавщини ініціює відкликання своїх депутатів з Полтавської міськради, останні закликали не залякувати їх

Керівник обласної організації «БПП «Солідарність» Андрій Пісоцький заявив про ініціювання процесу відкликання депутата облради Ірини Степаненко та депутатів міської ради від фракції «БПП», останні натякають, що добровільно не підуть

Сьогодні відбулася партійна конференція Полтавської обласної партійної організації «БПП «Солідарність». Засідання було закритим. Суть та наслідки цього зібрання розкривають дві заяви.

Першу зробив голова обласної парторганізації та перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

За його словами, йому прикро за події, які сталися 5 квітня біля арки «Газетного ряду», тому що у деяких депутатів та підприємців гору взяли амбіції, а не здоровий глузд. Партія засудила і ці події, і місцевих депутатів, рішення яких призвели до цього. Серед прізвищ — пролунало тільки прізвище депутата Полтавської облради Ірини Степаненко. Тому, як повідомив Андрій Пісоцькій, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» на Полтавщині ініціюють процес відкликання як депутата Степаненко, так і депутатів міськради із фракції «БПП».

У свою чергу депутати з фракції БПП зробили власну заяву. Під документом підписалися депутати: Матковський А.В., Глазов О.М., Матвеєва М.К., Мелкумова Ю.А., Павлій В.Ю., Печериця В.Г., Корчака В.М., Федоряка В.І.

Повний текст заяви наступний:

Ми, депутати фракції БПП у Полтавській міській раді, засуджуємо дії осіб, які причетні до трагедії, яка сталася 5 квітня біля Газетного ряду (вул. Соборності, 27). Вимагаємо у правоохоронних органів неупередженого розслідування та покарання винних.

Зараз лунають звинувачення на адресу міської ради, та зокрема нашої фракції, щодо прийняття рішень про забудову арки.

Заявляємо про те, що жодного рішення щодо забудови арки міською радою не приймалося. ФОП Степаненко всупереч законодавству та рішенням міської влади, на власний розсуд розпочав використання Газетного ряду не за призначенням. Такі дії викликали обурення громадськості та призвели до відкритого конфлікту та кровопролиття.

Задля стабілізації ситуації у місті, на найближчій сесії міської ради, ми ініціюватимемо відміну рішень, що стосуються Газетного ряду (вул. Соборності, 27) та прийняття мораторію на розміщення тимчасових споруд.

Закликаємо наших колег з депутатського корпусу не спекулювати на ситуації, що склалася. Не потрібно нас залякувати перевиборами та змушувати працювати під тиском. Оцінку роботі депутатів нашої фракції вправі давати виключно наші виборці.

Ми готові до конструктивного діалогу та співпраці. Довіра людей — це конкретні справи!

Позиція Андрія Пісоцького не стала неочікуваною, адже 11 квітня Президія партії висловила свою позицію — відкликати депутатів. А ось реакція Андрія Матковського, голови міської фракції, зберігала інтригу, адже сьогодні полтавці могли почути, що названі депутати погоджуються із рішенням центрального та обласного керівництва, або ні. Як бачимо, ні. За нашою інформацією, добровільно не йде й депутат облради Ірина Степаненко.

У разі не тільки початку, але й завершення процесу відкликання депутатів міськради від «БПП», неформальна коаліція у міській раді може радикально трансформуватися. І далі можна тільки гадати над її майбутніми обрисами. За іронією політичної долі туди можуть потрапити фракції, які не брали участь в активних протестах. І не потрапити — найбільш активні. У політиці може бути все.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»