«БПП» на Полтавщині поки роздумує над відкликанням депутата облради Степаненко та депутатів в міській раді

Депутати від «БПП» у облраді: Фахраддін Мухтаров, Андрій Пісоцький, Ірина Степаненко та Юрій Тимоха Депутати від «БПП» у облраді: Фахраддін Мухтаров, Андрій Пісоцький, Ірина Степаненко та Юрій Тимоха

Ініціативна група з відкликання депутатів «БПП» може це зробити з допомогою обласного партійного керівництва, або залишиться сама

Спекотний у політичному плані квітень в Полтаві встиг до червня істотно охолонути. Після подій на вул. Соборності, 27, біля арки «газетного ряду», відбулося сидіння «Штабу спротиву» в сесійній залі міської ради та низка акцій біля будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського.

Протести опозиції були спрямовані на негласну більшість в Полтавській міській раді, передусім на фракцію «БПП «Солідарність», а також на депутата облради від цієї ж провладної політсили Ірину Степаненко. Обласна влада з приводу подій у Полтаві на вул. Соборності, коли пролилася кров, висловилася досить жорстко.

Так, у квітні перший заступник голови Полтавської ОДА та керівник обласної організації «БПП «Солідарність» Андрій Пісоцький заявив про ініціювання процесу відкликання депутата облради Ірини Степаненко та депутатів міської ради від фракції «БПП».

— «Блок Петра Порошенка «Солідарність» на Полтавщині ініціюють процес відкликання як депутата Степаненко, так і депутатів міськради із фракції «БПП», — заявив тоді Андрій Пісоцький.

В той же час депутати міської фракції сказали, що добровільно складати мандати не збираються. Відповідну заяву зробила і Ірина Степаненко.

За нашою інформацією, не так давно відбулася попередня зустріч обласного керівництва «БПП» із ініціативною групою, до якої входять представники партій «Свобода» та «Самопоміч», а також окремі громадські активісти. Вони обговорили можливість спільної координації в процесі відкликання депутатів. Цікаво, що під час зустрічі ініціативній групі нібито запропонували зібрати підписи щодо відкликання й депутата облради Петра Ворони, який де-юре входить у фракцію «БПП», але заявляв, що покинув її лави. На це ініціативна група не погодилася.

Петро Ворона та Андрій Пісоцький Петро Ворона та Андрій Пісоцький

Що маємо на сьогодні? Є вище згадана ініціативна група, сформований алгоритм її дій та інші організаційні моменти. Єдине питання у тому, що керівництво «БПП» досі роздумує, чи брати в цьому участь на рівні організаційної чи фінансової підтримки групи, чи все-таки утриматись? Можливо, всередині партійної організації будуть досягнуті певні «мирні» домовленості. У такому випадку ініціативна група сама входитиме у складний організаційний процес відкликання депутатів.

Очікуємо на подробиці вже наступного тижня.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»