Боротьба з АЧС. На Полтавщині проведуть епізоотичні обстеження господарств по районах

Володимир Салогуб та Роман ТовстийВолодимир Салогуб та Роман Товстий | Фото: Департамент інформдіяльності Полтавської ОДА

У Полтавській ОДА пройшло засідання щодо питання африканської чуми свиней. На ньому заступник голови ПОДА Роман Товстий разом із начальниками управлінь та представниками господарств обговорили кілька спалахів хвороби по області та шляхи вирішення проблеми.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії заступник голови ПОДА Роман Товстий, начальник управління ДСНС Володимир Салогуб та начальник управління Держпродспоживслужби Геннадій Пікуль разом з начальниками профільних управлінь та представниками господарств обговорили боротьбу з АЧС в області.

Африканська чума свиней на Полтавщині поширюється дуже стрімко. З початку року серед усіх областей Полтавська має найбільшу кількість випадків хвороби — 44. Полтавська ОДА зареєструвала випадки захворювання не тільки серед диких свиней, а й серед домашніх. 

— Ми бачимо успіхи наших фермерів, які займаються тваринництвом. І завжди намагаємося допомагати у розвитку господарств. Але, на жаль, стаються і такі випадки, як АЧС. Ми спільно вирішуємо усі питання. Уже дав доручення профільним начальникам управлінь та департаментів по вирішенню цієї проблеми. Я впевнений, спільно, ми впораємося з ситуацією, — говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

За його словами, основною причиною виникнення АЧС в області по сільським господарствам та фермерствам є недотримання вимог біобезпеки. Деякі господарства не мають якісної огорожі, ще у частини вона простягається не на всю визначену територію. Це дозволяє бродячим тваринам потрапляти у середину господарств.

Учасник Комісії Учасник Комісії

Є випадки, коли відсутні пристосовані ветсанпропускники, змінний одяг у персоналу, який працює зі свинями. А деякі працівники у власних господарствах тримають свиней в умовах, які не відповідають нормам.

По районам області, де виявлені випадки африканської чуми свиней знищено близько 478 тонн туш. Це близько 86 млн грн непрямих збитків. 

Спеціальних засобів захисту свиней від АЧС не існує. Основні шляхи профілактики — закритий режим роботи у господарствах та дотримання усіх вимог біозахисту тварин. 

Представники управління Держпродспоживслужби також стверджують, що відповідальність за збереження поголів’я свиней лежить тільки на керівниках господарств. Тим, хто ігнорує вимоги утримання тварин, примусово припинятимуть роботу господарств через судові рішення. У подальшому це дасть зменшити поширення хвороби АЧС.

Учасники комісії Учасники комісії

Практика з судовими позовами від Держпродспоживслужби до фермерів, в господарствах яких є АЧС, уже були. У травні цього року фермерству ПСП «Святослав» у Котелевському районі заборонили розводити свиней. Адже власник господарства не додержувався вимог біобезпеки. 

Щоб уникнути випадків АЧС та подальших проблем з вирішенням цієї проблеми, працівники профільного управління проведуть епізоотичні обстеження по всім районам. Це дозволить краще побачити проблему на місцях та напрацювати шляхи вирішення.

Прес-служба Полтавської ОДА