Близько 2 млрд. грн. заборгувала держава надавачам житлово-комунальних послуг Полтавщини

“Полтаваобленерго”, газопостачальні компанії, теплоенерго і водоканали в різних куточках області б’ють на сполох: держава нарощує заборгованість перед ними за пільги та субсидії громадян.

І приватні, і комунальні монополісти стали заручниками нинішньої системи виплат різних видів державних допомог громадянам. Усім їм держава винна кошти за пільговиків та субсидіантів: комусь менше, комусь більше.

За даними фінансового департаменту ОДА, станом на 1 травня 2017 року загалом по пільгам та субсидіям існує кредиторська заборгованість 1 млрд 978 млн. грн. (789 млн. – по теплоенерго, більша частина із цієї суми – по Кременчуцькій ТЕЦ, яка знаходиться у складі “Полтаваобленерго”). Це кошти, які держава обіцяла відшкодувати згаданим підприємствам, але не зробила цього.

Комунальні підприємства – у прогнозовано гіршому становищі. Так, обленерго судиться з водоканалами, а газовики – з теплоенерго. При цьому на заборгованість ще й накладаються штрафні санкції, які стягуються через суд.

Скоріше за все, саме ця ситуація змусила “Полтаваобленерго” привернути увагу чиновників до проблеми своєрідним способом: енергетики намагалися відключити від електроенергії кілька негазифікованих багатоквартирних будинків у Горішніх Плавнях.