
«Блакитні каски» і механізм «малих кроків»: у Полтаві обговорили план деокупації Донбасу

Сам План деокупації Донбасу «Механізм малих кроків», серед іншого, містить такі тези:
1. Україна несе на собі весь тягар цієї неоголошеної війни . За даними МВС на тимчасово неконтрольованих територіях Луганської та Донецької областей під виглядом воєнізованих формувань ДНР і ЛНР – так званого Донецького і Луганського другого військового корпусу – розташовується 8 армія Південного військового округу РФ. Вона складається з кадрових військовослужбовців РФ, найманців і частини місцевого населення. Особовий склад цих сил на окупованій території становить 35 тис. чоловік. В їхньому арсеналі: 478 танків, 848 бронемашин, 750 артилерійських систем і мінометів, 208 реактивних систем залпового вогню, 363 протитанкових засобів, 419 засобів протиповітряної оборони. Кількість танків в армії ДНР / ЛНР більше, ніж у Великобританії! І сепаратисти не купили цю зброю в захопленому в Донецьку магазині «Воєнторг», воно було передислоковано зі сторони РФ.
2. Сьогодні «Мінський протокол» в значній мірі відробив закладений в нього потенціал і не відповідає порядку денному . «Мінські домовленості» виходять за межі правового поля України і в нинішньому форматі не можуть бути ратифіковані Парламентом України. Разом з тим, вони використовуються РФ для політичних спекуляцій на міжнародному рівні. Ключовим недоліком «Мінського формату» також є відсутність цілісного бачення вирішення конфлікту.
3. Необхідно визначити новий формат, який буде легітимний з точки зору міжнародного права. Ми пропонуємо Стратегію деокупації і реінтеграції окупованих територій Донбасу на основі МЕХАНІЗМУ «МАЛИХ КРОКІВ»
Розробники стратегії передбачили такі «малі кроки»:
- Вибирається й узгоджується окрема ділянка (район) окупованих територій Донбасу, на якому супротивні військові формування відводяться за обумовлену лінію – створюється демілітаризована зона безпеки.
- Спеціальна міжнародна миротворча місія і Державна прикордонна служба України беруть під свій контроль зазначену ділянку території і її межі.
- В межах звільненої території силами органів юстиції України проводиться підготовка до виборчого процесу і подальшим проведенням місцевих виборів відповідно до українського законодавства.
- На території реінтегрованої ділянки відновлюється робота всіх державних інститутів і правоохоронних органів України.
- Починається процес реінтеграції, розмінування окупованих територій та усунення техногенних і екологічних катастроф.
- Починається процес відновлення соціально-економічної інфраструктури : доріг, мостів, установ, підприємств.
Повністю План деокупації Донбасу можна переглянути за посиланням на сайті Міністерства внутрішніх справ